VEČERNÍ BĚH PLANOU 2021

Po dlouhé covidové odmlce DDM Planá ve spolupráci s MěÚ Planá, školním sportovním klubem a SDH Planá navázal na více než dvacetiletou tradici akce „Večerní běh Planou“, podzimního otevřeného závodu pro širokou veřejnost i registrované sportovce. Naše škola již tradičně je spoluorganizátorem.

Pozice ústředního koordinátora 22. ročníku se ujala Michaela Brůhová, vedoucí DDM Planá. Byť šlo o její premiéru, myslím, že se úlohy zhostila na výbornou. Svou měrou přispěl i závodící učitel pan Martin Vrška propagující akci „Rozběháme Tachovsko“, který se postaral o zajištění ozvučení areálu. Závod se opět konal v Městském parku Planá a v přilehlém městském sportovišti ve čtvrtek dne 23. 9. 2021.

Za nádherného podzimního odpoledne byly pro účastníky připraveny následující disciplíny v běhu na 100 m a 200 m pro kategorii nejmenších předškoláků, 400 m pro kategorii nejmladších žákyň a žáků, 500 m v kategorii nejmladších žáků, mladších žákyň a žáků. Dále následovalo 1000 m pro kategorii starších žákyň a pro starší žáky byla připravena distance 1500 m. Zlatým hřebem večera byly běhy na 3000 m žen i mužů v kategoriích do 39 let a nad 40 let.

Účast i divácká podpora byla skvělá. Sešlo se nám celkem 168 závodníků a k vidění byly opravdu velice kvalitní výkony. Chuť zaběhnout si ostrý závod a poměřit si síly byla obrovská. Závodníci si nedarovali ani metr a rvali se o každou sekundu. Opravdu každý závodník ze sebe vymáčknul maximum. Někteří byli rádi, že se mohli poměřit se svými sportovními kamarády, někteří využili možnosti vyzkoušet si, co vůbec takový závod obnáší, někteří naopak chtěli předvést, jak zúročili tvrdý „covidový trénink“. Velkou pochvalu si zaslouží „běžecký potěr“.  Ano, byl to pěkný závod.

Nemohu opomenout zmínit vítěze hlavní kategorie do 39 let Soňu Müllerovou z Baníku Stříbro a Štěpána Trávníčka z Baníku Stříbro. V  kategorii nad 40 let vyhrála Šárka Bláhová z SV Stříbro a mužským vítězem byl pak Karel Jukl ze Skviřína. Ani naši bývalí a současní žáci ZŠ se rozhodně neztratili. Před jedním výkonem ale hluboce smekám. Pravidelný účastník závodu pan Václav Šůcha ve věku 75 let dokázal tříkilometrovou trať zdolat v krásném čase, který by mu mohli závidět i daleko mladší běžci. Za jeho solidní umístění byl po zásluze odměněn potleskem a uznáním všech zúčastněných.

Ke skvělé atmosféře v prostorách areálu přispělo i bezvadné občerstvení, které zajistil pan Jiří Nekovář, posilnil výborný čaj ze školní jídelny a nálada, kterou udržovali diváci a fanoušci,  popoháněla ke skvělým výkonům.

V neposlední řadě bych chtěl velice poděkovat všem zúčastněným učitelům ZŠ, kteří pomohli v organizačních a provozních záležitostech závodu. Bez jejich nasazení a pomoci by bylo velice těžké takovouto akci zdárně realizovat.

Už se těším na další ročník v kalendářním roce 2022.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                 Mgr. Ivo Pejčoch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.