ŠKOLNÍ OLYMPIÁDA II. STUPNĚ

Měsíc červen se přehoupl do své druhé půlky, známky žáků již byly uzavřeny, a tím pádem se děti mohly s čistou hlavou pustit do sportování. Své odhodlání zdolat  špičkové atletické výkony uskutečnili v rámci školní olympiády, která se uskutečnila ve čtvrtek 16. 6. 2022 na Městském stadionu v Plané.  Převážná část aktivních závodníků již měla za sebou řadu klání z předchozích školních soutěží, kde více či  méně úspěšně  sbírali vavříny. Získané zkušenosti a gradující  forma tak volaly po tzv. „prodání“.  V rámci jednotlivých tříd si děti samy vybraly své reprezentanty a uvedly do nominačních listin. Bohužel u některých zasáhla vyšší moc a   nevolnosti neumožnily v den závodu nastoupit, což ale bylo vyřešeno doplněním náhradníků. Závodilo se v  klasickém štafetovém běhu, ve sprintu, skoku dalekém a vysokém, v hodu a ve vrhu a v bězích podle příslušné kategorie. Atmosféra v průběhu soutěží byla bouřlivá, nezávodící hlučně povzbuzovali závodníky přesně tak, jak to má na vrcholné sportovní akci vypadat. K vidění bylo opravdu velice mnoho kvalitních výkonů a vzájemných soubojů. Ale přece jednu zvláštnost tento olympijský ročník měl – někteří favorité překvapivě prohráli s tzv. „papírovými outsidery“, ale o tom přesně sport je. Tak, jak to na všech velkých sportovních akcích bývá, vítězové byli po zásluze dekorováni na slavnostním vyhlášení, poražení sklidili uznání a závěr akce jsme si užili společným tanečkem.

Mgr. Ivo Pejčoch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.