ŠKOLNÍ OLYMPIÁDA 2. STUPNĚ

Za krásného, ale poněkud teplého dne se ve čtvrtek 17. června 2021 na městském stadionu v Plané uskutečnila tradiční akce Školní olympiáda v atletice pro žáky 2. stupně ZŠ Planá.

Po dlouhé době omezení v rámci rozvolnění  se konečně mohla pro žáky uskutečnit akce, kterou by si společně užili. Akce, kde si zazávodili, poměřili síly a samozřejmě i společně zafandili závodníkům, se vydařila a splnila naše očekávání.

Organizace se s vervou chopil tým učitelů TV pod odbornou koordinací pana ředitele Berana. Pozic rozhodčích se ujali učitelé jednotlivých předmětů za pomoci žáků 9. tříd. Ale jak to na takových akcích bývá, nakonec přispěl svou trochou každý, kdo měl chuť. Velkou pochvalu si zaslouží i tým DJ´s, který kvalitním výběrem hudby udržoval tu správnou atmosféru.  

Pro mladé závodníky se vytvořily čtyři kategorie: mladší dívky 6. a 7. tříd, mladší chlapci 6. a 7. tříd, starší dívky 8. a 9. tříd, starší chlapci 8. a 9. tříd.  Závodilo se v těchto disciplínách: štafeta 4×60 m, běh na 60 m, hod míčkem pro ty mladší a vrh koulí pro ty starší,  skok daleký, skok vysoký a  běh na 600 m pro dívky a běh na 800 m pro mladší, respektive na 1 000 m pro starší chlapce. Výkony se hodnotily jak individuálně, tak závodníci sbírali i jednotlivé body pro své třídy v rámci komplexního hodnocení. Takže nerozhodovalo pouze dosažené umístění, ale i maximální obsazenost jednotlivých disciplín.   

A musím říci, že se bylo opravdu nač dívat. Výkony byly někdy opravdu na hranici možností závodníků. Bylo vidět, s jakým nasazením vstupují do jednotlivých soutěží. Nikdo si nic nedaroval, přesně tak, jak to na pořádných závodech má být. Ostřílení favorité jednotlivých disciplín se poprali s odpovědností, která jim byla třídou svěřena. A naopak bylo vidět i velké množství kvalitních výkonů ze strany nastupující mladší generace, která se té „starší, ostřílené“ rozhodně nezalekla.

Jako na každé olympiádě jsou nejlepší závodníci za své výkony odměněni. První tři závodníci ve svých kategoriích obdrželi pomyslné olympijské medaile a diplomy. Před slavnostním předáváním diplomů nám čekání na výsledky zkrátilo taneční vystoupení děvčat, ke kterým se nadšeně přidali i ostatní.

Závěrečný ceremoniál s vyhlášením byl skvělou tečkou za vydařenou akcí.

A jaké je závěrečné motto akce? Není potřeba vždy zvítězit, ale zúčastnit se a přitom se pobavit.

Mgr. Ivo Pejčoch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.