POHÁR ROZHLASU S ČESKOU POJIŠŤOVNOU 2022

Během měsíce května se nejen oteplilo, ale spolu s ním vstoupila do naší školy „královna všech sportů“ – atletika. A že jsme měli velmi napilno. Pokračoval 53. ročník soutěže školních družstev – Pohár rozhlasu pořádaný pod záštitou Českého atletického svazu a to v plném rozsahu a bez omezení. Závodilo se v těchto disciplínách: štafetě na 4×60 m, běhu na 60 m, běhu na 800 m dívek a 1500 m chlapců, skoku dalekém, skoku vysokém a ve vrhu koulí. Zorganizovali jsme výběry mezi dětmi a ty nejlepší z nich naši školu reprezentovaly v jednotlivých kategoriích na soutěžích, které jsou velmi kvalitně obsazovány. Začali jsme účastí v okresních kolech. Naši starší závodníci v kategorii IV. odjeli dne 5. 5. na klání do Stříbra, kde se žákyně umístily na krásném 2. místě a chlapci obsadili 3. místo. Dne 10. 5. naše škola pořádala soutěž mladší kategorie III. Děvčata se neztratila a obsadila pěkné 4. místo. Bohužel chybělo několik opor, a tím se rozplynula šance zabojovat o příčky nejvyšší. Zato chlapci podali velmi vyrovnané výkony na hranici svých možností, včetně několika osobních rekordů, což se zúročilo obsazením skvělého 1. místa s bodovým ziskem 3716 bodů a postupem do kola krajského. To proběhlo za účasti postoupivších škol dne 26. 5. v Plzni. Tam již byla velice kvalitní obsazenost závodníky, včetně těch, kteří jsou registrování v atletických oddílech. Naši chlapci opět zabodovali a výkonem 3855 bodů obsadili krásné 6. místo.

                                                                                                                                                                                                                                                               Mgr. Ivo Pejčoch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.