Okresní kola a krajské kolo ve florbale chlapců a dívek

Začátkem  listopadu naše škola obdržela potvrzení o uspořádání další sportovní akce pro děti v rámci tachovského okresu a to turnaji ve florbale. Záštitu poskytla Asociace školních sportovních klubů ČR a samotného pořádání akce se ujala ZŠ Tachov Zárečná – ta je proslulá svou kvalitní hráčskou základnou. Ačkoli to není úplně „náš šálek kávy“ a podmínky pro nácvik herních kombinací či případné tréninky nejsou optimální, rozhodli jsme se hozenou rukavici zvednout a už nepustit. V prvních čtrnácti dnech jsme pod odborným dohledem pana ředitele školy Luboše Berana uspořádali nominační tréninky. Zájem o účast a chuť porvat se o nominační místo v sestavě byla značná. A musím prohlásit, že se nám nakonec podařilo vybrat kvalitní hráče. Vzhledem k velké konkurenci někteří v nominacích sice neuspěli, ale do budoucna budou tvořit perspektivní kádr. Takže hlavu vzhůru. 

Naší škole se podařilo obsadit všechny kategorie – dívky 6.-7. tříd, dívky 8. -9. tříd, chlapci 6.-7. tříd a chlapci 8. -9. tříd. V pátek 19. 11. 2021 do Tachova jako první vyrazila děvčata a vedla si nadmíru dobře. Nastupující generaci „malých holek“ se podařilo vybojovat překvapivé 2. místo. Starší děvčata tzv. „bábovky“ po urputném boji a výborně takticky odehraných utkáních okresní přebor vyhrála a postoupila do krajského kola v Plzni, kde 26. 11. 2021 obsadila historicky nejlepší umístění v tomto sportu -3.místo. Ostudu neudělali ani naši chlapci. Jak ti mladší, tak i ti starší v kvalitní konkurenci shodně obsadili pátá místa. Těm starším bohužel utekla semifinálová účast o malý kousek, kdy o postupu rozhodovaly nájezdy a tam našim borcům chybělo „kousek toho štěstíčka“.  

Jedna výborná zpráva nakonec. Vedení školy se rozhodlo našim florbalistům zlepšit technické zázemí. Jsem přesvědčen, že tento fakt se pozitivně promítne nejen do budoucích výkonů reprezentantů školy, ale zázemí si užijí všichni žáci naší školy. 

Mgr. Ivo Pejčoch 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.