Hokejbal

Turnaj v hokejbalu

            Zapojili jsme se do dalšího sportovního odvětví a velmi úspěšně. Hráli jsme dvě postupná kola.

První kolo jsme pořádali v Plané v nafukovací hale Na Valech již 10. dubna 2017. V tomto kole jsme obsadili druhé místo, kde jsme zdolali chlapce z Mariánských Lázní a Bělé nad Radbuzou. Před námi skončili pouze tachovští chlapci ze ZŠ Hornická. Dalším družstvem měli být chlapci ze ZŠ Gagarinova ze Stříbra, kteří se na poslední chvíli odhlásili z důvodu velké marodky. Za naší školu nastoupila šestice hráčů ve složení M. Kapolka, D. Štrobl, J. Roučka, L. Hudler, O. Křemen a R. Švarcbek.

Druhé postupné kolo se konalo 19. května 2017 na venkovním zimním stadionu ve Stříbře. V tomto kole naši chlapci podali vynikající výkon. Nejdříve „rovnou z autobusu“ nastoupili v prvním utkání proti Bělé nad Radbuzou, lehce se rozehráli a svého soupeře porazili 6:1. V dalším svém utkání čelili chlapci podstatně těžšímu soupeři, kterým byli chlapci ze Stříbra, kteří před tímto utkáním přehráli tachovské z Hornické. Když jsme v poločase prohrávali již 0:3, asi nás mnoho ve finále již nevěřilo, ale druhý poločas byl jako vyměněný. Nakonec jsme vyhráli 5:4 a šli se připravit na naše přemožitele z minulého turnaje, na hráče z Hornické. I tyto soupeře jsme dokázali po taktickém výkonu přehrát výsledkem 3:1 a po shlédnutí zápasu o třetí místo, kde ZŠ Tachov Hornická deklasovali soupeře z Bělé nad Radbuzou, jsme se začali připravovat na finále, ve kterém si na nás brousili domácí hráči ze Stříbra. V tomto utkání jsme nastoupili i my koncentrovaně a nedovolili drama, které probíhalo v utkání ve skupině. V poměrně slušném tempu naši soupeře vůbec nešetřili a ve finále po výsledku 7:2 dokráčeli k jasnému vítězství v tomto kole tohoto pro nás stále ještě nového sportu. Ve Stříbře za nás nastoupili následující hráči: M. Kapolka, D. Stybar, J. Šroub, J. Čikel, D. Štrobl, J. Roučka a R. Švarcbek.

Kdo chlapce zná, snadno vyčetl, že turnaj je určen pro žáky 6. a 7. ročníků.

Tyto dvě postupná kola rozhodla o našem možném postupu do semifinále, které by se mělo odehrát až v následujícím školním roce.

Na závěr ještě všem hráčům v obou kolech gratuluji k úspěšné reprezentaci naší školy a děkuji za krásný zážitek.

 

                                                                                                                                                  Luboš Beran        

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.