STŘELECKÁ SOUTĚŽ 9. ROČNÍKŮ V TACHOVĚ

Naše základní škola dostala pozvánku na novou, zajímavou, ale především netradiční akci, kterou byla soutěž ve střelbě čtyřčlenných družstev 9. ročníků ZŠ pro okres Tachov. O účasti nebylo nutno přemýšlet. Oříškem bylo ale  vybrat kvalitní střelce z řad žáků devátých tříd. Pro sportovní střelbu je nutný klid, rozvaha, ale zároveň i dravá soutěživost s pevnými nervy. Výběr družstva nebyl zdaleka jednoduchý a nakonec volba pro reprezentaci školy padla na Adama Šaška, Alexe Vomáčku, Daniela Raczkawského a Víta Zajíčka. Pravdou je, že chlapci neměli se sportovní střelbou  příliš mnoho zkušeností, ale nechyběl jim zápal pro věc.

Ve čtvrtek dne 30. 9. 2021 jsme se ráno společně přesunuli do místa konání soutěže ve střelnici Rychta v Tachově. Tam již čekali naši soupeři z ostatních základních škol, převážně tachovských. Ti měli oproti nám jistou výhodu, protože podobná soutěž probíhala již mezi místními školami, takže soupeři byli oproti našim střelcům teoreticky zkušenější.

První ročník střelecké soutěže slavnostně zahájil pan Ing. Jiří Kašpárek – předseda jednoty Československé obce legionářské Tachov, pod jejíž patronací se soutěž uskutečnila. Byli jsme seznámeni s vizí střelecké soutěže, se kterou by chtěl v podobném formátu v rámci ZŠ v okrese Tachov pokračovat dvakrát ročně. Poté popřál střelcům pevnou ruku a mnoho štěstí v soutěži.

Soutěžilo se ve střelbě na terč z následujících zbraní: malorážní pistole, malorážní puška, velkorážní pistole i puška. Z každé zbraně měl každý člen družstva sedm ran, z čehož se dvě nejhorší rány nepočítaly do dílčího skóre.

Naši střelci  absolvovali nejdříve instruktážní školení, poté poučení o dodržování zásad bezpečnosti a mohlo se jít konečně soutěžit. Co vám budu povídat, sám jsem byl z průběhu soutěže velice překvapen. Chlapci, byť do této chvíle měli minimum zkušeností s podobnou soutěží, předvedli velice soustředěný a perfektní výkon, kdy celkovým nástřelem 575 bodů za družstvo z 800 možných, doslova „o parník“ své soupeře převálcovali a zaslouženě získali vítězství.

Myslím, že akce se velice povedla a všichni si z ní odnesli nezapomenutelný zážitek. Tak uvidíme, zda se v budoucnu dalším případným reprezentantům naší školy podaří na tento úspěch navázat.

                                                                                                                  Mgr. Ivo Pejčoch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.