ATLETICKÁ OLYMPIÁDA 1. STUPNĚ

Po dvouleté odmlce si konečně mohli žáci 1. stupně poměřit své síly na Atletické olympiádě, která proběhla 26. 5. 2022. Žáci jednotlivých ročníků se utkali v běhu na 60 m, 300 m, 500 m a 600 m, v hodu kriketovým míčkem a ve skoku dalekém. Nejlepší výkony byly odměněny medailí, diplomem a malou sladkostí. Vrcholem olympiády byl štafetový běh. Za první ročníky zvítězila 1. C, za druhé 2. A, za třetí 3. B, za čtvrté 4. A a za páté 5. A.

            Za výkony v jednotlivých disciplínách sbírali žáci body do celkového hodnocení tříd. Motivace byla veliká – zlatý, stříbrný a bronzový putovní pohár. A jak to dopadlo?        

                   1. místo       3.C
                   2. místo       1.C
                   3. místo       2.B
                   4. místo       2.A
                   5. místo       5.A
                   6. místo       4.C
                   7. místo       4.A
                   8. místo       3.A
                   9. místo       1.B, 5.C
                   10. místo       1.B, 5.C
                   11. místo       5.B
                   12. místo       1.A
                   13. místo       4.B
                   14. místo       3.B
                   15. místo       2.C

Celý den sportovali opravdu všichni žáci, nejen ti nominovaní do jednotlivých disciplín. Na stadionu byla připravena tři doprovodná stanoviště, na kterých si žáci mohli zahrát fotbal a vybíjenou, ale také si mohli vyzkoušet řadu netradičních disciplín (skákání panáka, chůzi na chůdách, skákání v pytli atd.).

Olympiáda proběhla úspěšně a v duchu fair play, podle složeného olympijského slibu pod olympijskou vlajkou. Závěrem patří dík všem rozhodčím – pedagogům, paním asistentkám a vychovatelkám.

                                                                                                                                                                                                                                                            Organizátoři: Martina Koťátková

                                                                                                                                                                                                                                                                                    Berta Vršková

                                                                                                                                                                                                                                                                                    Martin Vrška

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.