ATLETICKÁ OLYMPIÁDA I. STUPNĚ

           Opět po roce si mohli žáci 1. stupně poměřit své síly na Atletické olympiádě, která proběhla 19. 5. 2023. Žáci jednotlivých ročníků se utkali v běhu na 60 m, 300 m, 500 m a 600 m, v hodu kriketovým míčkem a ve skoku dalekém. Nejlepší výkony byly odměněny medailí, diplomem a malou sladkostí. Vrcholem olympiády byl štafetový běh. Za první ročníky zvítězila 1. A, za druhé 2. A, za třetí 3. A, za čtvrté 4. C a za páté 5. A.

            Za výkony v jednotlivých disciplínách sbírali žáci body do celkového hodnocení tříd. Ke konečnému součtu bodů třídy mohl přispět třemi body i třídní učitel, pokud splnil libovolnou disciplínu. Motivace byla veliká – zlatý putovní pohár. A jak to dopadlo?

 1. místo 4.A
 2. místo  3.B
 3. místo  2.C
 4. místo 1.A, 5.C
 5. místo 1.A, 5.C
 6. místo 1.C
 7. místo 2.A, 3.A, 5.A
 8. místo 2.A, 3.A, 5.A   
 9. místo 2.A, 3.A, 5.A   
 10. místo 4.C
 11. místo 5.B
 12. místo 2.B, 4.B 
 13. místo 2.B, 4.B
 14. místo 3.C
 15. místo 1.B                    

Celý den sportovali opravdu všichni žáci, nejen ti nominovaní do jednotlivých disciplín. Na stadionu byla připravena tři doprovodná stanoviště, na kterých si žáci mohli zahrát fotbal, basketbal a vybíjenou, ale také si mohli vyzkoušet řadu netradičních disciplín (skákání panáka, chůzi na chůdách, skákání v pytli atd.).

Olympiáda proběhla úspěšně a v duchu fair play, podle složeného olympijského slibu pod olympijskou vlajkou. Závěrem patří dík všem rozhodčím – pedagogům, paním asistentkám, vychovatelkám a 15 žákům 9. tříd.

 Organizátoři: Martina Koťátková

                         Berta Vršková

                         Martin Vrška