OLYMPIJSKÝ BĚH

Ve středu 17. června se žáci 1. stupně naší školy zúčastnili již tradičního Olympijského dne, ke kterému se naši žáci připojují již od roku 2019. V tomto roce mohly školy pojmout oslavu olympijského dne různým způsobem: buď se věnovat sportování všeobecně, nebo se držet u nás již tradičního běhu. Jednotlivé ročníky žáků 1. stupně naší školy se utkaly na distancích 300, 500 a 600m. Malí běžci bojovali nejen o olympijské tričko pro nejrychlejšího běžce či běžkyni, ale především se poměřovali v duchu olympionismu a soutěžení podle pravidel fair play. Na městském stadionu si běžci vedli velmi statečně a potrénovali na páteční atletickou olympiádu.