OLYMPIÁDA 1. STUPNĚ

V pátek 19. 6. 2026 si žáci prvního stupně opět zasportovali na školní atletické olympiádě. Většina žáků si poměřila své výkony v hodu kriketovým míčkem, skoku do dálky, běhu na 60, 300, 500 a 600 m. Vrcholem olympiády byly štafetové běhy. Nejlepší sportovci z každého ročníku v dané disciplíně byli oceněni diplomem, medailí a sladkou odměnou. Vedle individuálních sportovních výsledků sbíraly děti body do soutěže jednotlivých ročníků. Během celého dopoledne mohli všichni žáci navštěvovat i doprovodná sportovní stanoviště.

Organizaci celého dopoledne měli na starosti učitelé, asistentky a vychovatelky ŠD. S organizací dne nám pomáhalo také 13 žáků z devátých tříd naší školy.

Protože nás celé sportovní klání trápily extrémně vysoké teploty, přispěchali s pomocí plánští hasiči a pan Horák, kteří zapůjčili nejen několik stanů, ale také dětmi hojně využívanou nádrž na vodu k ochlazení. Velmi jim za tuto pomoc děkujeme. Rovněž děkujeme za zajištění několika nádob s pitím školní jídelně.

Všem děkujeme a přejeme hezké prázdniny.

Organizátoři: Martina Koťátková, Berta Vršková, Martin Vrška