NAŠE ŠKOLA A SCHOOLMANIE 2024

Jak už to většinou bývá, povedené akce většinou vznikají zcela spontánně. A to byl přesně příběh zrodu zapojení naší základní školy do tohoto sportovně motivačního programu v rámci obou našich stupňů. Do akce  se zapojilo přes 400 dětí, což už je opravdu pěkný počet.  Pouze deset škol v České republice mělo to štěstí, že se akce uskutečnila právě u nich. A Planá mezi nimi nechyběla. Pod křídly profíka a trojnásobného mistra světa ve freestylu BMX Jana Valenty a jeho agentury se povedl připravit opravdu kvalitní program, který moc často k vidění není. Špičky české scény ve scooter freestylu, BMX freestylu a parkouru předvedly opravdu velkolepou show. V exhibici  borci létali daleko a vysoko, v některých momentech snad aktéři popírali i  fyzikální zákony. Nadšené děti  je samozřejmě odměňovaly velkým potleskem. Duch bouřlivé atmosféry převládal po celou dobu konání programu. A co bylo na celé akci nejlepší? No přeci to, že prostor pro aktivní zapojení do programu dostaly i samy děti. Organizátoři si pro ně připravili zajímavé workshopy v rámci parkurové a koloběžkové zóny, kol, nebo hry kendamy. Probíhaly různé soutěžní disciplíny a jejich vítězové byli odměněni pěknými dárky.

       Myslím, že se všichni skvěle bavili. Finále celé akce byla autogramiáda borců, na jejichž podpisy se mnohdy stály dlouhé fronty. Poděkování patří  vystupujícím, vyučujícím a SRPŠ, které akci finančně podpořilo.

Ivo Pejčoch – učitel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.