LYŽAŘSKÝ KURZ 2024 - obrazem

Hledání ztraceného sněhu aneb lyžařský výcvik II. stupně ZŠ Planá

Letošní zima opravdu zimním aktivitám nepřála. Naše základní škola se snaží o to, aby každý rok děti, které mají o lyžování zájem, vyjely za sněhem. Sklouzly se, pobavily a něčemu naučily. Termíny a rezervaci ubytování je třeba řešit s velkým časovým předstihem. Pro ty, kteří si myslí, že všechno je jednoduché a řeší se to tzv. „za pět minut dvanáct“, bych chtěl vysvětlit, že termín pro rok 2025 naše škola již rezervovala v prvním týdnu roku 2024. Ale zpět k již proběhlému lyžařskému kurzu. Ano, nebudu zastírat, že mám rád březnové termíny a období, kdy se již o slovo pomalu začíná hlásit jaro. Většinou převažují chladná rána se slunečnými dny a nejsou ani neobvyklé noční sněhové srážky. Tento stav bohužel neplatil pro tuto zimu, kdy všechno bylo zcela postavené na hlavu.  I přesto se nám podařilo vše zrealizovat, byť jsme vyjeli až v druhé polovině března. Po dlouhých letech, kdy naše škola jezdila na Šumavu, se provedla změna a Šumava se vyměnila za Krušné hory. V rámci zázemí si myslím, že jsme se posunuli k lepšímu – jak z hlediska ubytování, tak i lyžařským možnostem.  S nedostatkem sněhu se nám také podařilo vypořádat. Povedlo se zajistit náhradní lyžování v areálu Ski Potůčky, který byl jako jeden ze šesti lyžařských areálů v ČR provozně způsobilý. Bylo to super a děti byly naprosto perfektní. 

Myslím, že i přes drobné komplikaci denního dojíždění za sněhem si to děti užily. 

Poděkování patří vedení školy za podporu.

Ivo Pejčoch

 

FOTKY

VIDEA