FLORBALOVÝ TURNAJ II. STUPNĚ

Dne 11. 4. 2022 pořádala Základní škola Planá florbalový turnaj pro své žáky. Zúčastnily se všechny ročníky druhého stupně, které společně utvořily sedm družstev rozdělených do dvou skupin. Osmým družstvem se stal tým učitelů. Turnaj se odehrával ve formátu ‘‘všichni proti všem‘‘ v rámci skupin, dále postupovaly dva nejlepší týmy z každé skupiny do semifinále, zápasu o třetí místo a finále. Jednotlivé zápasy trvaly 2×4 minuty.

 

Od prvních momentů bylo jasné, že favority na vítěze budou ročníky 9.A+B, 9.C, 8.A+C a v neposlední řadě samozřejmě učitelé, kteří hráli především na zkušenost. Přesto, že 9.C těsně nepostoupila do vyřazovací části, je nutno vyzdvihnout individuální výkony Martiny Kohoutové, Patricie Strnadové a brankářky Kristýny Pechové. Velkým překvapením turnaje byla třída 8.B, která dosáhla na druhé místo. Opět nutno zmínit výkony Martina Majerčíka, Lukáše Pravdy a téměř neprůstřelného Dominika Tótha.

 

Úplným vítězem turnaje se stal tým 9.A+B. Rychlost, kombinační souhra a úspěšnost při střelbě je provedly turnajem s jedinou prohrou. Deváťáci tak symbolicky zvedali nad hlavu zlato. Jarda Jágr by byl jistě pyšný.

 

Bc. Lukáš Paločko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.