Exkurze Hasičské záchranné stanice v Tachově

Ve středu 1.3. se žáci 4.B a 5.B vydali na exkurzi k hasičům do Tachova.  Páni hasiči pro nás měli připravený zajímavý, a hlavně poučný program.

Hasiči nás provedli po stanici a pustili nás nahlédnout do místností, kam se jen tak někdo nepodívá. Povídali si se žáky nejen o tom, co všechno hasiči dělají, ale také je varovali před možným nebezpečím. Poradili nám, jak se zachovat při mimořádných situací – dopravní nehodě, požáru či úniku nebezpečných látek. Žáci se také seznámili s výbavou hasiče i hasičských aut. Nechyběla ani reálná ukázka cvičného výjezdu. Žáci zjistili, že práce hasičů je velmi náročná a nebezpečná, proto jim patří poděkování nejen za super dopolední program, ale také za to, že chrání naše životy, bezpečí a majetek.

Hasiči, děkujeme…

Ráda bych také poděkovala paní učitelce B. Vodrážkové za zprostředkování této exkurze.

Lucie Šuranská