ANGLIE - S HARRY POTTEREM DO BRADAVIC

Začátek školního roku nemusí být vždy nuda. Některé děti se na něj naopak těšily. Již první školní den jsme s několika současnými i bývalými žáky naší školy opět vyrazili na výlet do Londýna. Cesta byla dlouhá, ale bez komplikací a naštěstí rychle utekla. Hlavně díky tomu, že jsme se těšili na bezvadný program. První den v Londýně jsme se prošli kolem parlamentu, Big Benu a Westminsterského opatství, skrz St. James´s Park k Buckinghamskému paláci a dalším významným pamětihodnostem. Den jsme završili jízdou na londýnském oku. Ve večerních hodinách jsme se přesunuli na tzv. meeting point, kde jsme se setkali s hostitelskými rodinami, u kterých jsme byli ubytováni.

Následující den nás čekal vrchol našeho programu – Warner Bros Studio. Zde jsme si prohlédli filmové kulisy, kostýmy a efekty ze světa natáčení Harryho Pottera. Poslední den jsme si užili prohlídku muzea voskových figurín Madame Tussauds a 4D film s hrdiny Marvelovek, poté jsme se přesunuli do Tower of London, prohlédli si Tower Bridge a odtud jsme lodí po Temži dopluli až O2 aréně, kde jsme se mohli naposledy rozhlédnout po Londýně z lanovky Emirates Air Line. Pak už nás opět čekala jen dlouhá cesta domů, byli jsme ale tak unavení, že jsme ji téměř celou prospali.

Myslím, že výlet do Londýna se opravdu vydařil a děti byly nadšené. Děkuji svým kolegům za pomoc s doprovodem dětí. Byli jsme dobrá parta!

Pavla Nečasová