VODÁCKÝ VÝCVIK 2026

Vodácký kurz druhého stupně – Vltava 2026

Ve dnech 18.–21. června 2026 se žáci druhého stupně naší školy zúčastnili vodáckého kurzu na řece Vltavě. Do kurzu se zapojilo 18 dětí napříč ročníky, které společně absolvovaly krásný a dobrodružný úsek z Vyššího Brodu do Boršova.

Během čtyř dnů si děti vyzkoušely nejen samotné pádlování, ale také týmovou spolupráci, orientaci na řece a bezpečné sjíždění jezů. Každý den bylo vidět, jak se posouvají, získávají jistotu a radost z pohybu na vodě.

Děti se také naučily stavět a bourat stany, rozdělit si úkoly a postarat se o sebe navzájem. Na vodě probíhalo mnoho her – a úplně největším hitem se stalo přebíhání po lodích, které si získalo všechny účastníky.

 

Reakce rodičů (anonymizováno)

Po návratu domů nám přišla řada krásných zpráv od rodičů. Všechny byly plné emocí, radosti a uznání. Zde je výběr z nich – jména byla anonymizována, obsah ponechán autentický:

„Dobrý den,  byl hodně unavený, ale super reakce na vodu, jel by hned znova, bylo to něco nového. 🥰 Jen prý na něj bylo málo kluků vrstevníků. Jinak moc děkuji za takovou akci pro děti, za nové zážitky, za videa a uklidnění, že jsou v pořádku. Za Váš čas. Celou dobu jsem synovi záviděla 😂🙏🥳 a budu doufat, že i příští rok se povede a bude opáčko s tím, že přihodím další ratolest 😂“

„Dobrý den, u nás to bylo podobné, únava byla znát, ale jen co dcera vešla do dveří, rozdávala jen úsměv. 🌞 Po večeři nám vyprávěla zážitky, historky a byla opravdu šťastná, že tam mohla být zrovna s Vámi. Pokud bude možnost jet i příští rok, určitě bude na seznamu. Ještě jednou děkuji za perfektní zpravodajství a péči o naše děti. Jste super tým 👌🌹“

„Dobrý den, ten pán co mluvil do půl třetí do rána 🫣😂 přijel nadšený, plný dojmů a zážitků. 👍 Děkujeme za denní reporty a skvěle odvedenou práci. 👌“

„Dobrý den, syn byl nadšený, unavený a šťastný. Vyprávěl celý večer. Děkujeme za skvělá videa a hlášky a hlavně za váš čas a chuť do toho jít! Doufám, že bude kurz i další rok, určitě přemluvíme druhého syna.“

„Dobrý den, dcera byla nadšená, unavená, ale chce prý příští rok znovu. Moc děkujeme za videa, byla super, jste šikovný.“

„Dobrý den, syn byl nadšený z nových kamarádů, s klukama si moc rozuměl a s holkama také. Vyprávěl spoustu zážitků. Trochu asi nedával pádlování, myslím, že se projevila jeho lenost. Jinak fakt smekáme, že jste děti vzali. Zážitky jim zůstanou už napořád. Moc děkujeme za vše.“

„Dobrý den, i dcera byla maximálně spokojená. Celý večer vyprávěla. Moc se jí líbilo, že během cesty se zlepšovala a získávala cenné zkušenosti. Moc děkuji, že jste výcvik zorganizovali a skvěle děti vedli. Příští rok znovu 👍“

„Dobrý den, dcera byla nadšená. Moc si to užila. Moc vám všem děkuji za pozornost a tolik emocí. Moc děkujeme za zaslání videa. Vídali jsme naše děti každý den. Byla jsem velmi klidná.“

„Dobrý den, dcera byla nadšená, šťastná a plná zážitků a nových zkušeností. Jedním slovem to ukončila, že to bylo prostě BOMBA 🤣😃 a že už se těší na příští rok. Moc děkujeme za skvělou péči o naše děti a za krásné zpravodajství 🤗. Jste úžasný ❤️“

„Dobrý den, dcera byla nadšená a byla ráda, že jela. Plno zážitků, bylo to úžasný. Moc děkujeme, že jste se o naše děti postarali a nám posílali videa, hrozně jsme jim záviděli ♥️♥️🥳“

„Dobrý den, i u dcery bylo velké nadšení 😊, sice únava, ruce plné mozolů 😅, ale naprostá spokojenost. Večer plný vyprávění zážitků a dobrodružství. Příští rok pojede ráda znova 😁. Moc děkujeme za organizaci a reportáže 🎥, byli jste skvělí 😊.“

„Dobrý den, syn byl unavený, ale také nadšený, vyprávěl zážitky z jezů, trochu si posteskl, že parťák nechtěl pádlovat, ale i tak byl spokojený a moc se mu to líbilo. A jestli se pojede příští rok, tak by určitě jel zase. A samozřejmě děkujeme za perfektní zpravodajství a zajištění dětí během kurzu 👏😉“

„Zdravím, taky moc děkujeme za skvělý výlet. Dcera je moc spokojená. Přeji hezký den.“

„Dobrý den, dcera si to moc užila a už se těší na příští rok. Moc děkujeme za všechno, jste skvělí. 🌸“

„Dobrý den, dcera byla taky unavená, asi jsem ji tak unavenou nikdy neviděla 😂, ale nadšeně vyprávěla zážitky. Určitě si to moc užila a zažila nové věci. Nejvíc se jí líbilo sjíždět jezy a přeskakování na lodích. Bude mít na co vzpomínat. Děkujeme za videa a popis dějů, bylo to super. A příští rok uvidíme, u ní člověk neví, co bude zítra 😂 Ještě jednou děkuji 🙂🙋“

„Moc děkujeme. ❤️ Především patří velké poděkování všem učitelům za jejich trpělivost a péči – klobouk dolů. 🤩 Byli jste úžasní! Děkujeme také za skvělou komunikaci, videa a fotografie. ❤️ Dcera byla nadšená, spokojená, příjemně unavená a hlavně plná krásných zážitků. 🫶🤣 Ještě jednou velké díky všem 😍“

„Ahoj, dceři se moc líbilo a už se těší na příští rok. Je to pro všechny krásná zkušenost a zážitky si ponesou celý život. Bylo příjemné vidět, jak se děti každý den lepšily a ty šlajsny krásně dávaly. Ještě jednou velký dík pánům učitelům a paní asistentce.“

 

Závěrem

Děkujeme všem dětem za jejich odvahu, energii a dobrou náladu. Děkujeme rodičům za důvěru, podporu a milá slova. A děkujeme i celému pedagogickému týmu za trpělivost, nasazení a humor, který k vodě prostě patří.

Budeme se těšit, že se vodácký kurz podaří uspořádat i příští rok – a že se k nám možná přidají i další odvážlivci.