Třída 5.B na výletě v Praze

S žáky třídy 5.B jsme se ve čtvrtek 11. června 2026 vydali na nezapomenutelný výlet do našeho hlavního města – Prahy. První zastávkou byl Pražský hrad, odkud se nám naskytl krásný výhled na celé město. Svou velikostí nás okouzlila i Katedrála sv. Víta. Velkým zážitkem byla ovšem prohlídka Národního divadla. Zaujala nás nádherná výzdoba, bohatě zdobené interiéry a jedinečná atmosféra. Měli jsme možnost nahlédnout i do míst, kam se běžní návštěvníci často nedostanou. Dobrodružstvím byla také jízda pražským metrem. Pro některé žáky to byla úplně první zkušenost s cestováním podzemní dráhou, a tak si ji všichni náležitě užili. Prošli jsme se po Karlově mostě, navštívili jsme také historické centrum Prahy – Staroměstské náměstí, kde jsme obdivovali slavný Pražský orloj. Poslední zastávkou bylo Václavské náměstí. Celý výlet se velmi vydařil. Odnesli jsme si spoustu nových poznatků, krásných zážitků i společných vzpomínek. Všichni jsme si tento den opravdu užili.
Třída 5.B, Bc. Zdeňka Horáková