Školní turnaj v přehazované tříd II. stupně

Po úvodním začátku školního roku, kdy si děti začaly opět zvykat na každodenní školní povinnosti a příchozí z I. stupně na nové prostředí, tým tělocvikářů přišel s nápadem uspořádat pro děti, nad rámec jejich výuky, turnaj v přehazované. Jako vhodný termín pro uspořádání se nabízel měsíc říjen. Slovo dalo slovo a od něho je již blízko k samotnému skutku. Obešli jsme třídy, kde byly rozdány podklady pro soupisky týmů. Jedinou podmínkou byla účast maximálně dvou týmů za jednu třídu. Vzhledem k tomu, že celkem dlouhé období nebyla organizována žádná akce, setkal se nápad s pozitivní odezvou. Z každé třídy se přihlásil minimálně jeden tým a z některých, převážně osmých tříd, i dva. Každé pondělí se vždy odpoledne po vyučování sešly soutěžící týmy jednotlivých ročníků. Začínaly ročníky šesté a deváté ročníky končily. Atmosféra byla hlučná jako na každém správném utkání. Některé zápasy byly zdravě vyhrocené a výkony hráčů někdy odporovaly i fyzikálním zákonům. Každopádně hlavní účel byl splněn. Děti se rozhýbaly, poměřily se v rámci jednotlivých ročníků a především se pobavily.  

Poděkování patří učitelům TV za zajištění zdárného průběhu sportovní akce. 

Mgr. Ivo Pejčoch 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.