Zpívání u vánočního stromu 2015

Ani letos jsme neporušili tradici a sešli jsme se ve čtvrtek 18. 12. 2015 při Zpívání u vánočního stromu Na Valech. Tentokrát však ne na schodech před školou, ale ve dvoře školy. Žáci si připravili pod vedením pana učitele Martina Vršky pásmo koled a vánočních písní. V průběhu akce si návštěvníci mohli společně zazpívat, zakoupit drobné dárky vyrobené dětmi, ochutnat svařák, čaj, jablečný štrůdl nebo citronové a čokoládové mufiny. Část výtěžku z prodeje dárků a pohoštění věnují žáci školy pravidelně svému indickému kamarádovi Sunilovi na studia. Žáci 1. stupně si v tomto předvánočním čase uvědomili, že pomáhat se má všem potřebným a v průběhu prosince uspořádali sbírku pro tachovský psí útulek U Šmudlinky.  V úvodu akce byl pracovnici útulku předán dárek pro čtyřnohé kamarády. 
Poděkování patří všem vystupujícím žákům, učitelům i technickému personálu za přípravu a realizaci celé akce, ale i všem návštěvníkům, kteří nemalou částkou přispěli na dobrou věc.
Učitelé a žáci ZŠ Planá
 
Fotogalerie zde a fotografie Miroslava Ludvíka zde

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.