zeměpisná olympiáda - okresní kolo

    Opět po roce se na ZŠ Zárečná v Tachově uskutečnilo okresní kolo v zeměpisné olympiádě v kategoriích A (6. ročník), B (7. ročník), C (8. a 9. ročník) a D (střední školy). Naše škola se zúčastnila tří kategorií, ve kterých zaznamenala dvě vítězství. O tento vynikající úspěch se zasloužili v kategorii A Ondřej Křemen, kterého doplnila 4. místem Kateřina Hayerová a v kategorii C, kde svoji dominanci v okresních kolech potvrdil Miroslav Brož, který se v zeměpisné olympiádě již potřetí zúčastní krajského kola. I v této kategorii jsme měli dva zástupce, kde dalším reprezentujícím naší školu byla Daniela Jeřábková (žákyně 8. ročníku), která obsadila pěkné 7. místo, když před ní skončili pouze dva zástupci základních škol z devátých ročníků a 4 žáci z víceletých gymnázií. Úplný výčet našich soutěžících doplňují v kategorii B Natálie Chroustovská, která obsadila 8. místo a Kateřina Bernasová, která skončila na 11. místě. 

Všem zůčastněným  žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a především oběma vítězům svých kategorií přejeme hodně štěstí v krajském kole, které se bude konat 23. března v Plzni!

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.