Učení jsme na chvilku vyměnili za umění

Svůj širák odhazuji v dáli

a s grácií.Tam leží on.

Odkládám svůj plášť opršalý,

sepnutý párem zašlých spon,

a tasím kord.Jen žádný shon,

hned v úvodu boj nerozhodnu,

pointa je mi nad zákon:

na konci poslání vás bodnu!

 

...snad není nikdo, kdo by neznal tyto verše ze snad nejznámější scény divadelní hry Cyrano z Bergeracu od francouzského dramatika Edmonta Rostanda. Ač tato hra pochází z roku 1897, stále má čím oslovit i současné diváky. Důkazem toho byla i návštěva tohoto představení, kterého se v pátek 6. 6. 2014 v Západočeském divadle v Chebu zúčastnili tentokrát 8. ročníky.

Přestože vystoupení trvalo déle než bývá u představení pro školy zvykem, žáci se zaujetím vydrželi v pohodě a bez problémů sledovat skvělé výkony herců až do konce a závěrem odměnili protagonisty opravdu dlouhým potleskem ve stoje. Myslím, že to byla odměna i pro nás učitelky, že jsme při výběru měly štastnou ruku. Sama za sebe musím říct, že představení bylo opravdu velmi hezké, výkony herců skvělé, kostýmy a celá výprava nádherné.

Děj měl spád a divák neměl ani chvilku příležitost se nudit. Vřele tento divadelní kousek všem milovníků divadla doporučuji. A maminkám našich osmaček a osmáků děkuji za to, s jakou pečlivostí dohlédly na to, aby jejich ratolesti vyrazily do divadla oblečeny tak, jak se sluší a patří, všem to moc slušelo a jejich sváteční oblečení jen umocnilo nádherné zážitky z návštěvy tohoto pěkného divadla.

Mgr. Jana Pudilová

 

Fotografie je možné shlédnout zde.

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.