Těšíme se na vzácnou návštěvu

V pondělí 1. října naši školu navštíví vzácná návštěva ze zemí, které málokdo z nás dosud navštívil. Svou domovinu nám přijedou představit studentky z Gruzie a z Číny a studenti z Kolumbie a z Indie. Seznámí nás se svou kulturou, zvyky nebo národní kuchyní. Oni sami touží naopak poznat naši zemi a získat nové zkušenosti.

Snažíme se dětem co nejvíce obohatit výuku, proto jsme se ihned chopili příležitosti zúčastnit se mezinárodního projektu EDISON společnosti AIESEC, který podobné projekty nabízí po celém světě. https://aiesec.cz/pro-skoly/

Zůstanou u nás celý týden, a proto se pro ně snažíme naplánovat zajímavé aktivity na každé odpoledne. Uvítáme dobré nápady a rady, co bychom mohli podniknout. Neodmítneme rovněž nabídky od našich žáků, jejich rodičů nebo z řad veřejnosti, podílet se na vytvoření programu. Studenti budou po dobu své návštěvy bydlet v penzionu nebo v hotelu v blízkém okolí, avšak pokud by měl někdo z Vás zájem ubytovat někoho z nich u sebe doma, bude to pro ně jistě příjemnější. Je to velká příležitost pro Vás i Vaše děti vyzkoušet si své jazykové znalosti a stejně tak poznat zajímavé lidi.

Doufáme, že budeme bohatší o nové zážitky a přejeme si, ať se vše vydaří.

Mgr. Pavla Nečasová

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.