Sportovní soutěže 1. pololetí

Rekapitulace soutěží v podzimní období šk. roku

            V tomto školním roce opět v období od září do prosince 2018 se konaly různé sportovní soutěže mezi školami, kterými byly například atletický čtyřboj, přespolní běh, florbal, šachy, vybíjená, futsal. Opět jsme si ověřili, že ze sportovního pohledu patří naše škola ke zdatným reprezentantům našeho okresu, neboť jsme se nesetkávali se svými soupeři v rámci okresních kol, ale zároveň jsme zaznamenali několikrát i postup do krajských kol. 

            První soutěží byl atletický čtyřboj, který se konal v září 2018 v Tachově. Tato soutěž je vypsána pro starší žáky v kategorii dívek i chlapců. Za naší školu nastoupili v kategorii starších žáků M. Kapolka, D. Pešta, J. Pravda (v okresním kole T. Lácha), J. Roučka a D. Štrobl. Po vítězství v okresním kole se zúčastnili i krajského kola, v obou těchto závodech se celkovým vítězem mezi jednotlivci stal D. Štrobl!

            Následujícími závody byly v první polovině měsíce října závody v přespolním běhu opět v Tachově. Tato soutěž byla letos obohacena o kategorii žactva I. stupně ZŠ, ve kterém si zazávodili žáci 4. a 5. ročníků škol. I přes medailová umístění některých družstev stojí nejvíce za zmínku 2. místo K. Ščasnárové v kategorii starších žákyň a především suverénní vítězství M. Kapolky v kategorii starších žáků, který výrazně pomohl k dalšímu postupu do krajského kola. Kromě vítěze naši školu i v krajském kole reprezentovali D. Henzl, L. Hudler, J. Nejedlý, J. Roučka a D. Štrobl.

            V období listopadu a počátku prosince probíhají soutěže ve florbalu. V tomto sportu jsme slavili největší úspěch a postup do krajského kola v kategorii mladších chlapců, byť i starší žáci byli krůček od postupu. V krajském kole v Rokycanech reprezentovali naší školu V. Ansl, O. Jánský, Š. Kapolka, D. Kardos, K. Kardos, Š. Kozák, J. Mertl a T. Štrunc.

            Kromě těchto soutěží, které byly již ukončeny, pokračují naši chlapci úspěšně ve futsalové lize základních škol, která byla rozehrána podzimním základním kolem hraném v Plzni, ze kterého úspěšně postoupili mladší a poté i starší žáci do divizního finále, které se bude hrát na jaře a ze kterého nejúspěšnější školy budou mít možnost se zúčastnit superfinále. Jelikož je tato soutěž rozehrána a my jsme stále její součástí, tak více až příště.

            Nyní již zbývá pouze popřát našim žákům mnoho dalších úspěchů ve sportovních a předmětových soutěží, které se budou konat především ve 2. pololetí školního roku.

 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.