Sportovní jaro na 1. stupni - pokračování

    V uplynulých dnech se uskutečnilo několik plánovaných sportovních akcí. Proběhla obě okresní kola McDonald's Cupu v Tachově. Zatímco v mladší kategorii jsme obsadili 2. místo, v kategorii 4. - 5. třídy se nám tolik nedařilo. Šesté místo rozhodně nebylo ostudou, ale gratulace patří především těm mladším fotbalistům a fotbalistce ze 2. a 3. tříd. 25. května proběhla úspěšně školní atletická olympiáda. Letos se zapojilo větší množství sportovců z 1. - 5. tříd než v minulých letech. Navýšili jsme počty soutěžících. I přes poněkud uplakané počasí se akce vydařila a sportovcům, rozhodčím i deváťákům patří dík za bezproblémový průběh. Výsledky naší olympiády posloužily k nominaci na největší atletické závody v rámci okresu ve Stříbře, tzv. "Cvrčkiády". A letos to byla opravdu takříkajíc trefa do černého! Na Atletické závody vyrazilo z Plané 24 sportovců. Zpět jsme se vrátili s osmnácti medailemi, z toho deset jich bylo ve zlatě. VELKÁ GRATULACE všem našim reprezentantům a zvláště těm medailovým. Děkuji za pomoc také oběma maminkám, které nám letos pomáhaly při náročných závodech. Poslední sportovní akcí v tomto školním roce budou Hry III. tisíciletí 2018 v Melchiorově Huti. 2:. června odjede 30 čtvrťáků a páťáků reprezentovat školu na třídenní sportovní setkání škol Plzeňského kraje. Budeme si držet palce, ať také uspějeme a vrátíme se s medailemi. 
                                                                                                                                                                    Mgr. Monika Pelánová
Mgr. Monika PelánováV uplynulých dnech se uskutečnilo několik plánovaných sportovních akcí. Proběhla obě okresní kola McDonald's Cupu v Tachově. Zatímco v mladší kategorii jsme obsadili 2. místo, v kategorii 4. - 5. třídy se nám tolik nedařilo. Šesté místo rozhodně nebylo ostudou, ale gratulace patří především těm mladším fotbalistům a fotbalistce ze 2. a 3. tříd. 25. května proběhla úspěšně školní atletická olympiáda. Letos se zapojilo větší množství sportovců z 1. - 5. tříd než v minulých letech. Navýšili jsme počty soutěžících. I přes poněkud uplakané počasí se akce vydařila a sportovcům, rozhodčím i deváťákům patří dík za bezproblémový průběh. Výsledky naší olympiády posloužily k nominaci na největší atletické závody v rámci okresu ve Stříbře, tzv. "Cvrčkiády". A letos to byla opravdu takříkajíc trefa do černého! Na Atletické závody vyrazilo z Plané 24 sportovců. Zpět jsme se vrátili s osmnácti medailemi, z toho deset jich bylo ve zlatě. VELKÁ GRATULACE všem našim reprezentantům a zvláště těm medailovým. Děkuji za pomoc také oběma maminkám, které nám letos pomáhaly při náročných závodech. Poslední sportovní akcí v tomto školním roce budou Hry III. tisíciletí 2018 v Melchiorově Huti. 2:. června odjede 30 čtvrťáků a páťáků reprezentovat školu na třídenní sportovní setkání škol Plzeňského kraje. Budeme si držet palce, ať také uspějeme a vrátíme se s medailemi. 
Mgr. Monika Pelánová

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.