Souboj malých čtenářů

Ve spolupráci s Městskou knihovnou v Plané, která zapůjčila prostory, se naše škola, jak je již každoročním zvykem, prezentovala jako organizátor okresního kola čtenářské soutěže, které se konalo pod vedením Mgr. G. Provazníkové a Mgr. A. Lávičkové konalo 21. 5. 2015.

Zúčastnilo se celkem 11 škol a ve čtyřech kategoriích měřilo své čtenářské dovednosti 43 dětí. Do poroty usedli pedagogové, kteří své malé čtenáře doprovázeli. Ačkoliv hodnocení nebylo snadné, učitelé se svých rolí porotců zhostili svědomitě a po dvou hodinách čtení, poslechu a rozhodování všichni znali vítěze.

Atmosféra v průběhu konání soutěže byla přátelská a příjemná. Děti si kromě účastnických listů s sebou odnesly také novou zkušenost a snad i pěknou vzpomínku. Vítězové si navíc odváželi diplomy a hodnotné knižní ceny.

Je velmi příjemné vědět, že i v době internetu si spousta dětí najde čas na pěknou knihu a že podporu ve čtení nacházejí nejen ve škole, ale i v rodinách.

Doufáme, že se za rok opět sejdeme v minimálně stejném, ne-li hojnějším počtu.

Výsledková listina

5. ročníky

1. místo  Sabina Remšíková, ZŠ Hornická, Tc

2.místo  Tomáš Křupala, ZŠ Zárečná, Tc

3.místo Jaroslav Šroub, ZŠ Planá

4. ročníky

1. místo Tomáš Hebenstreit, ZŠHornická, Tc

2. místo Samuel Janoch, ZŠChodová Planá

3. místo Kateřina Šteflová, ZŠ Planá

3. ročníky

1. místo Natálie Krištofová, ZŠ Planá

2. místo Magdaléna Šperlová, ZŠ Hornická, Tc

3. místo Vanda Šmehylová, ZŠ Přimda

2. ročníky

1. místo Tereza Plášilová, ZŠ Kostelní, Tc

2. místo Jan Čepička, ZŠ Zárečná, Tc

3. místo Kristína Spurná, ZŠ Konstantinovy Lázně

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.