Sněženky a machři, aneb lyžařský kurz ZŠ Planá 2017

V sobotu 21. ledna jsme se vydali do Železné Rudy na lyžařský kurz s přáním, aby si tento kurz děti užily a měly tak v následujících letech na co vzpomínat. Troufnu si tvrdit, že se tak stalo! Kurz absolvovali žáci převážně sedmých tříd, doplněni postupně o žáky dalších ročníků.

Chtěl bych velmi poděkovat paní Křemenové za výbornou zdravotní péči o naše žáky, paní Maškové za výbornou práci, která se netýkala pouze nočního dozoru, ale i například skvělých fotek, které budou v nejbližší době k dispozici. Poděkování patří i Honzovi Zorádovi za výtečnou pedagogickou a exhibiční činnost během kurzu a paní učitelce Schreilové, neumím si představit lepšího velitele kurzu. Na závěr patří ohromný dík našim žákům za povětšinou ukázkové chování jak při organizovaném programu, tak při osobním volnu!

Těším se opět za rok!

Mgr. Stanislav Rous, učitel TV

Ohlasy našich žáků:

,,Letošní lyžařský kurz byl jeden z nejlepších. Spousta srandy, mnoho zážitků, poznání nových lidí a hlavně vzpomínky. Celý týden jsme měli nádherně. Sice to byl můj poslední lyžák, ale jak jsem předtím psala, byl nejlepší. Každý večer byla zábava, na které jsme se opravdu bavili jako například: cink cink cink, td td td, anebo diskotéka. Závody mi letos nevyšly, ale to je jedno. Moc jsem si to užila, jak učitelé, tak i celý kurz byl super. Bude mi to vše chybět.“                                       Kubálková N.

,,Nejdřív jsme 21. ledna přijeli na hotel Belveder, kde jsme se ubytovali a potom jsme šli na svah, abychom se roztřídili do skupin. 1. skupinu vedl pan učitel Zorád, 2. skupinu pan učitel Rous a 3. skupinu paní učitelka Schreilová. Celé dny nám svítilo sluníčko. V úterý jsme šli do Železné Rudy, kde jsme si nakoupili potřebné věci. Na tomto výletě mi přejelo auto sluchátka, která mi vypadla z kapsy. Naštěstí mi je pan učitel Zorád slepil. Lyžák se mi líbil a doufám, že pojedu i příští rok.“                   Budínský M.

,,Lyžák se mi líbil, protože jsem se zkvalitnil v lyžování a byli jsme dobrá parta. Naučil jsem se carvingový oblouk. Nejvíc se mi líbili večery, protože byla sranda a pánové učitelé vymysleli spoustu zábavných her. Jediné co mi vadilo, byla zima po čtvrté hodině. Krásně nám tam vyšlo počasí, bylo krásně, kromě jednoho dne. Lyžák byl zábavný a určitě pojedu znova.“      Křemen O.

,,Na lyžáku se mi líbilo, protože jsem se naučil lyžovat a byli tam hodní učitelé a dobře vařili.“                         Mikula J.

,,Na lyžařském kurzu se mi líbilo. Na lyžích jsem ještě nikdy nestála a naučili mě tam lyžovat. Nebavilo mě se oblíkat, ale jinak mě to bavilo.“                                                                                                                                                             Ščasnárová K.

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.