Školní olympiáda 2013

Dne 13.06.2013.se žáci ze ZŠ Planá a jejich němečtí přátelé z Bogenu sešli na plánském stadionu, kde se zúčastnili tradiční školní olympiády.  Zahájil ji pan ředitel  Mgr. Luboš Beran. Již po sedmé soutěžili čeští a němečtí sportovci bok po boku v různých  atletických disciplinách. Nově žáci zápolili ve skoku vysokém, který byl letos mezi tradiční disciplíny zařazen poprvé. V kategorii 6.-7. tříd zvítězila třída 7. B, v kategorii 8.-9. tříd vyhrála třída 8.B.

Počasí sportovcům přálo, a všichni se snažili překonat  své osobní rekordy nebo aspoň podat co nejlepší výkon.

Pan ředitel spolu s našimi a německými učiteli odměnili všechny vítěze medailemi, diplomy a čokoládou.

Sportovní zápolení přineslo žákům hodně radosti, posílilo jejich vytrvalost, vůli a odvahu.

A na závěr rčení: Abychom rozvíjeli ducha, musíme rozvíjet také i svaly.

Na zakoupení potřebného zařízení přispěl Česko-německý fond budoucnosti.

žákyně 8.B Denisa Ivanová

 

Fotogalerie zde: picasaweb.google.com/117495140104218100422/Olympiada2Stupne2013?authuser=0&feat=embedwebsite

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.