Rubikon je tady

Dne 25.5.2017 se uskutečnilo oblastní kolo soutěže Rubikon ve Středisku mládeže volného času Radovánek v Plzni. Zde se střetlo z naší ZŠ celkem deset družstev, která soutěžila mezi sebou. (7. třídy – 9. třídy) Úkoly spočívaly v dovednostech, znalostech o zákonech a v neposlední řadě o rizicích, které s sebou nese sázení.

Všechno to začalo v 9:00hod., kdy se týmy oblékly do svých barevně odlišených triček a posléze se přemístily do místního sálu, kde na týmy čekalo divadelní představení s názvem Patrik, které interaktivní formou ukázalo žákům, kam vede nezodpovědné sázení. Divadelní představení spočívalo v navazování kontaktů s našimi žáky, kdy se zapojovali do dané situace a nabízeli alternativní řešení. A mnoho z nich si na vlastní kůži vyzkoušelo, jak obtížné je danou situaci zahrát.

Po představení se týmy posilnily občerstvením a v 11:00 hod. samotný boj začal. Celý program doprovázel moderátor, asistenti jednotlivých družstev a samozřejmě porota. Celá soutěž měla celkem pět úkolů a byla rozdělena na tři úrovně. U každého úkolu si jednotlivá družstva mohla vsadit sázku – na dovednosti, znalosti, informaci, nebo na vítězné družstvo.

Po celou dobu byla soutěž velmi vyrovnaná – po prvním úkolu vedl červený tým (9.A), kterému nevyšla sázka a do vedení se dostal zelený tým (7.A).Zelený tým si své první místo užíval dlouhou dobu, ale bohužel i tady se nevyplatila vysoká sázka na své znalosti. Po neuváženém kroku  zelených se do vedení dostal oranžový tým (8.B), který se tímto dostal do  krajského kola, který se bude konat dne 22.6.2017 v hale  TJ Lokomotivy v Plzni. Oranžový tým za své vítězství dostal nádherný dort a drobné dárky od pořadatelů celé soutěže. Snad na ten velký dar za celkové vítězství také dojde. Držme jim palce.

                                                                  Kamila Surová, Jana Seidlerová, školní koordinátorka programu

 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.