Přespolní běh

Opět jsme úspěšně odstartovali školní rok sportovními soutěžemi. Těmi prvními závody mezi školami byl přespolní běh.

Nejdříve jsme se zúčastnili závodů v Tachově, kde se konalo okresní kolo a o týden později i krajské kolo. V okresním kole jsme obsadili všech pět kategorií.

V nejmladší kategorii žáků 5. a 4. ročníků jsme zvítězili. Naší školu reprezentovali Leontýna Čikelová, Tereza Zušťáková, Branislav Sivák a především nejúspěšnější trojice Radim Hadač, Jakub Kuneš a vítěz závodu jednotlivců Petr Kuneš. Ke škodě úspěšných závodníků v této kategorii, bohužel, není tato kategorie postupová do dalších kol.

V kategorii mladších žákyň ze 7. a 6. ročníků jsme opět zvítězili. V tomto závodě díky vyrovnanosti žákyň, kde naší školu reprezentovaly a doběhly v tomto pořadí, celkově třetí Kateřina Mondeková, pátá skončila Patricie Strnadová, další bodující byly Kamila Hlačíková a Viktorie Rapšová. Družstvo dívek doplnily Adriana Zítková a Anežka Křížková. Do krajské kola, ve kterém naše děvčata skončila na celkovém šestém místě, naše děvčata doplnila místo nemocné Anežky Křížkové Nikola Pacltová. Vyrovnanost dívek potvrdilo pozměněné pořadí, kde v okrese až čtvrtá naše závodnice Viktorie Rapšová byla v krajském kole z našich dívek nejúspěšnější.

Do kategorie mladších žáků 7. a 6. ročníků jsme opět přihlásili šestici běžců. Celkově chlapci obsadili krásné druhé, přesto nepostupové místo. Z jednotlivců nejlépe reprezentovali čtvrtý Matyáš Matys a pátý Daniel Kardos. V dalším pořadí z naší školy doběhli Pavel Galba, Jakub Tuček, Antonín Šatra a Ondřej Janský.

Poté nastoupila pro nás nejsmolnější kategorie, kterou byly dívky 9. a 8. ročníku. V této věkové skupině již poněkolikáté naše děvčata obsadila nepopulární čtvrté místo. Nejlepší z našich dívek byla opět Kateřina Ščasnárová, která obsadila 9. místo mezi jednotlivci. Dalšími do družstva byly Michala Stašková, Vendula Kubíčková, Natálie Šafránková, Karolina Weronika Niemyjska a Marie Klailová.

Na závěr se do terénu vydala naše nejúspěšnější reprezentace, kterou byli chlapci 9. a 8. ročníků. Opět jsme dokázali zvítězit v okresním kole a v krajské kole skončili chlapci na pátém místě. Do závodu okresního kola vyběhli vítězný Ondřej Meller (15. v kraji), Jindřich Šturma (3. v okresním kole a 11. v kraji), Šimon Kapolka, Jiří Karlíček, Vojtěch Hlačík a Ondřej Křemen, kterého v krajském kole nahradil Lukáš Hudler.

Všem zúčastněným patří velký dík i v době, kdy ač je poukazováno na méně sportující mládež, stále jich mnoho sportuje a neodmítne reprezentovat školu a porovnat své schopnosti i se žáky jiných škol!