Přespolní běh

Okresní kolo v přespolním běhu

            Ve středu 30. září 2015 jsme odstartovali sportovní soutěže mezi školami pro tento školní rok. Celkem se zúčastnilo 30 družstev ve 4 věkových kategoriích.

            V kategorii mladších žákyň doběhla naše děvčata celkově na 4. místě zásluhou 8. místa Štěpánky Rabové, 9. místa Dominiky Rozhoňové, na 13. místě doběhla Nela Hreusová, 30. místo obsadila Nikola Nečasová, 32. skončila Jana Pražáková a 37. obsadila Veronika Čoriová.

Naší nejúspěšnější kategorií byly starší dívky, které při obsazení celkového 2. místa reprezentovaly naší školu 3. jednotlivkyně Marie Ščasnárová, 7. doběhla Petra Bartáková, na 9. místě se umístila Natálie Kubálková, 14. skončila Marie Cupáková, 16. doběhla Kristýna Országová a na 32. místě závod dokončila Klára Balážová.

V chlapeckých kategoriích byli úspěšnější mladší žáci. Celkové 3. místo zajistili 4. místem Martin Kapolka, 8. místem Jan Veselý, 16. Michal Hudec, 25. Jaroslav Šroub, 29. Dominik Štrobl a 36. Jiří Roučka.

A na závěr starší chlapci, kteří skončili smolně na 4. místě. Naší školu reprezentovali 4. David Kopl, 15. Tomáš Švejda, 19. Marek Němeček, 23. Petr Novák, 33. Filip Loula a 44. Jiří Opava.

Zajímavostí na závěr je informace, že z pohledu věkového složení jsou perspektivnější kategorie, které byli úspěšnější – mladší chlapci a starší dívky – tak snad příští rok se opět podíváme tam, kam patříme, tj. alespoň s jednou kategorií do krajského kola, coby vítězové kola okresního.

Na závěr poděkování všem trenérům, učitelům, rodičům a dalším, kteří průběžně připravují naše žáky nejen na sportovním poli.

 

                                                                                                                   Mgr. Alena Schreilová a Mgr. Luboš Beran

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.