Přespolní běh – krajské kolo

Ve čtvrtek 2. října 2014 pokračovala soutěž v přespolním běhu krajským kolem opět v Tachově. Do tohoto kola si postup vybojovala pouze vítězná družstva z okresních kol a nasazena byla pořadatelská škola z Tachova ze Zárečné. Naší školu reprezentovala děvčata v obou věkových kategoriích.

Méně úspěšným týmem byly starší dívky, které obsadily 5. místo. Naši školu reprezentovaly a doběhly v pořadí Nikola Mojžíšová, Marie Cupáková, Terezie Hreusová, Kristýna Országová, Kristýna Marková a Ivana Rastočná. I přes zranění dvou závodnic všechna děvčata závod dokončila a úspěšně reprezentovala naši školu.

Nejúspěšnějším naším zástupcem v přespolním běhu byla mladší děvčata, která obsadila krásné 3. místo v družstvech a 3. a 5. místo v jednotlivcích (v krajském kole běželo 30 nejlepších). Za naši školu nastoupili a v následujícím pořadí doběhly Petra Bartáková, Marie Ščasnárová, Natálie Havlíčková, Nela Hreusová, Alžběta Šandová a Aneta Horvátová.

Díky patří všem závodníkům v okresním i krajském kole v přespolním běhu a na závěr hodně štěstí v dalších školních soutěžích sportovních i předmětových.  

 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.