Předškoláci už byli ve škole

V úterý 26.3.2019 naši ZŠ Na Valech navštívily děti z MŠ v Plané a z Lomu u Tachova. Děti byly rozdělené do šesti skupin a rozlišené obrázkovými kolíčky. Předškoláci navštívili dvě různé školní třídy, kde na ně čekal připravený program školáky. V některých třídách se hrálo divadlo, zpívaly se písničky, hádaly se hádanky, počítaly se příklady, četly se pohádky,.. a další jiné aktivity.
Předškoláčci si také poslechli první školní zvonění  na velkou přestávku, kterou si užili společně se školáky. Následně si děti prohlédly prostory školní družiny, kde si chvilku pohrály. Návštěva školy pokračovala v tělocvičně a ve sportovní hale, kde byly přichystané překážkové dráhy a další sportovní aktivity. Děti tyto překážky zdolávaly s pomocí ochotných žáků ze 3.B a 4.A, kteří také sportování pro předškoláky přichystali.
Tak byla zakončena první zkušenost předškoláků se základní školou. Další je však čeká už 4.4.2019, kdy se dostaví k zápisu do prvních tříd. Už se na Vás těšíme!
                                                                                                                                                                                                                                                      Za 1. stupeň ZŠ v Plané
                                                                                                                                                                                                                                                       Mgr. Martina Koťátková
V úterý 26. 3. 2019 naši ZŠ Na Valech navštívily děti z MŠ v Plané a z Lomu u Tachova. Děti byly rozdělené do šesti skupin a rozlišené obrázkovými kolíčky. Předškoláci navštívili dvě různé školní třídy, kde na ně čekal připravený program školáky. V některých třídách se hrálo divadlo, zpívaly se písničky, hádaly se hádanky, počítaly se příklady, četly se pohádky,.. a další jiné aktivity.
Předškoláčci si také poslechli první školní zvonění na velkou přestávku, kterou si užili společně se školáky. Následně si děti prohlédly prostory školní družiny, kde si chvilku pohrály. Návštěva školy pokračovala v tělocvičně a ve sportovní hale, kde byly přichystané překážkové dráhy a další sportovní aktivity. Děti tyto překážky zdolávaly s pomocí ochotných žáků ze 3.B a 4.A, kteří také sportování pro předškoláky přichystali.
Tak byla zakončena první zkušenost předškoláků se základní školou. Další je však čeká už 4. 4. 2019, kdy se dostaví k zápisu do prvních tříd. Už se na Vás těšíme!
                                                                          Za 1. stupeň ZŠ v Plané Mgr. Martina Koťátková