Poznávací zájezd do Velké Británie a Francie 2015

Dne 31.5 2015 jsme se vydali na cestu. Cesta autobusem byla utrpením pro mé nohy. Jako prvním místem návštěvy byla Paříž. Zde jsme strávili celý den. V Paříži jsme jako první navštívili Eiffelovu věž. Byla jsem velmi překvapená její výškou. Vůbec jsem netušila, že bude tak velká. Poté jsme šli k Vítěznému oblouku. Ten mě svou výškou a rozlohou překvapil ještě více než Eiffelova věž. Zjistili jsme, že Vítězný oblouk je středem dvanácti ulic. Od oblouku jsme vyrazili k Louvru. Když jsem zjistila, v jakém stavu jsou záchody, zděsila jsem se. Vypadaly jako by nikdy neviděyi uklízečku, ani z jedoucího vlaku.  Bylo tam hrozně moc lidí, kteří se všude cpali. Po Louvru jsme šli projížďku po Seině. Bylo to moc krásné. Viděli jsme Notre-Dam. Byla velká škoda, že jsme se tam nezastavili. Je to totiž moje nejoblíbenější památka ve Francii. Po krásné projížďce jsme šli na hotel F1. Zde jsme přečkali noc. Všichni jsme byli unavení, tak jsme ulehli a spali jako zabití. Ráno jsme se balili na cestu do Anglie. Když jsem si balila, byla jsem ohnutá pod palandou, a když jsem se zvedla, dost jsem se bouchla do hlavy. Dost to zadunělo. Poté jsme se začaly smát. Nejlepší vzpomínka na Francii. Po snídani jsme se vydali na cestu. Jeli jsme Eurotunelem. Jako první památku v Anglii jsme navštívili hrad Walmer. Zrovna pršelo a foukal studený vítr. Stejně jsem si to užila. Po Walmeru jsme jeli k našim rodinám, kde jsme měli spát dvě noci. Já a Verča Hicová jsme měli rodinu jménem Long. Měli velkého psa jménem CoCo. Po krásném spánku jsme se vydaly na tzv. Meeting point, kde jsme se měli setkat s průvodcem a s učitelkami. Po setkání jsme se vydali do Hastingsu. V Hastingsu jsme navštívili podmořské akvárium, pašerácké jeskyně. Měli jsme krásný výhled na moře. Po krásném výletu jsme se vydali k našim rodinám. Další den tedy už poslední jsme se vydali do středu Londýna. Jako první jsme šli na Londýnské oko. Poté do 4D kina, k Big Benu, na Trafalgarskému náměstí. Také jsme se svezli Double Deckrem ke katedrále svatého Pavla. Od katedrály jsme se vydali přes Tower Bridge. Na druhé straně jsme měli schůzku s průvodkyní. Společně jsme se vydali k nultému poledníku a poté k autobusu, kterým jsme jeli domů. Na tento zájezd budu hrozně ráda vzpomínat . Jak na vtipy co dělali ostatní, tak i na celkový dojem ,který na mě udělala Paříž a Londýn. Byl to opravdu moc krásný výlet. Lenka Dusilová, 9.A


Výlet do Paříže a Anglie byl velmi povedený. Památek a společných zážitků bylo nespočetně mnoho. Kdybych měla mluvit jen za sebe, řekla bych, že se mi splnil v Paříži sen, můj sen byl podívat se na Eiffelovku a ten se splnil. Další velký zážitek bylo bydlení v rodinách, mluvení a dorozumění se s nimi bylo podle mě velmi jednoduché. Měli jsme celkem štěstí, že jsme nebydlely s holkami daleko od Meeting point, takže jsme mohly chodit pěšky. Jejich způsob života se velmi líbil, dokázala bych si představit takhle žít. Co mě za ten výlet asi nejvíce rozzářilo, bylo moře. U moře jsme byli v úterý, hned první den v Anglii, to se počasí moc nevydařilo, ale to mělo své kouzlo, pršelo, foukal vítr a byla celkem zima, ale ten výhled, bylo to úžasné. Ve středu jsme byli v Hastings, k moři jsme se sice  nedostali, ale z posledních sil jsme vylezli na velký kopec, který byl ještě asi nad 200 schody, ale to co jsme viděli, přála bych to každému, opravdu každému, měla jsem až husinu, cítili jste tam neskutečnou energii a svobodu, bylo to neuvěřitelné. Na závěr bych asi řekla, že se m i výlet velmi líbil. Viděla jsem strašně moc krásných památek. Lenka Šulcová, 9.B

Zájezd do Anglie a Paříže se mi moc líbil. Byli jsme na Eiffelovce, u Vítězného oblouku.Procházeli jsme také okolo mostů se zámky lásky. Byla to nádhera. Celkově se mi Paříž velice líbila. Po příjezdu do Anglie Eurotunelem jsme jeli na hrad Walmer, který byl velmi hezký. Poté jsme šli k pláži, kde se mi líbilo asi z celého zájezdu nejvíce. Také jsme se byli podívat v přístavním městě Hastings. Město bylo úžasné s krásnými kopci, ze kterých byl úžasný výhled na celé město a moře s pláží. Poslední den jsme byli v Londýně. Navštívili jsme mnoho míst. Londýnské oko, Big Ben a mnoho dalšího. Celkově se mi zájezd líbil. Jela jsem tam s fajn lidmi, a tak jsem si to užila. Nejlepší ze všeho byla asi cesta autobusem. Liliana Procházková, 9.B

Přestože jsme jednu pětinu výletu strávili v autobuse, bylo to hrozně zajímavé. Paříž byla nádherná, plavba po Seině kouzelná, jen Eiffelovku jsme čekala vetší. I přes vedro, co v Louveru panovalo, byla Mona Lisa stejně dokonalá. V Londýně se jako nejúžasnější místo ukázalo být London Eye. A 4D kino co se nacházelo v jeho areálu, nebylo o moc horší. Přesto že samotný Londýn je čisté město, jeho řeka Temže je více zelená než modrá. Ale nejkrásnější věc, co jsem v Londýně viděla, byl určitě areál královské jízdní gardy. Co se týká rodin, u kterých jsme žili, ne všichni jsme byli zcela spokojeni, myslím ale, že to byla skvělá zkušenost. Ivana Rastočná,9.A

V Anglii se nedá popsat co se mi líbilo nejvíce, protože to bylo celkově úžasné. Vidět jinou kulturu a mnoho památek a  věcí, které jsou jedinečné tím, že je najdete pouze tam. Já osobně miluju Londýn celkově. Je zkrátka úžasný. Z London Eye jsme viděli např. Big Ben, Buckinghamský palác, Tower bridge  a mnoho dalších. Podívat se do Anglie byla fascinující. Jsem 
ráda, že mi škola a také moji rodiče umožnili tento nezapomenutelný výlet. Iveta Mašková, 8.A

Byla jsem velmi spokojená a ráda že jsem mohla navštívit taková úžasná města jako je Paříž, Londýn. Nemohla jsem uvěřit že stojím před Eiffelovi věží a koukám se na ní. Ubytování v hotelech bylo fajn .Nechápu do teď jak jsme se mohli do jednoho malinkého opravdu malého pokoje vejít tři. Byl to moc hezký výlet. Nejvíce mě pobavilo když jsme přišli k Eiffelovi věži a tam černí muži prodávali různě veliké modely Eiffelovky. To mě nejvíce pobavilo. NEJVÍCE SE MI LÍBILO V ANGLII V RODINÁCH :) Bylo to hrozně fajn. Jen mi u paní Harbour  moc nesedlo jídlo např.: pizza a americké brambory, hranolky a taštička s lečem. Hrozně mě  ale  bavilo si sní povídat . NELITUJI TOHO ŽE JSEM DALA DOST PĚNZ . KLIDNĚ BYCH ZNOVU A ZNOVU A ZNOVU. Dagmar Nová, 9.B

Jeden  den jsme strávili ve Francii kde jsme rovnou naštívili Eiffelovu věz, neváhali jsme a vyšli jsme s kamarády až do 2 patra. Nejvíce nás zaujalo kousek proskleného dna v 1 patře. Když jsme si prošli  Eiffelovku , poté jsme naštívili Louver kde jsme viděli Mona Lisu.

Druhý den jsme kolem 7-8 konečně vyrazili do Anglie. První den jsme naštívili  hrad Walmer, ale nějak nám to počasí nepřálo a pořád dokola jen pršelo, ale i tak jsme si to užili.Když jsme prošli hrad šli  jsme se podívat na moře, kde jsme byli potom mokrý víc než dřív.  Kolem 6 jsme jeli na „meeting point“, kde si nás vyzvedla rodina, u které jsme bydleli..

Třetí den nás čekala cesta do Aqvaria v Hastingsnu , bylo to hrozně luxusní a také zajímavý. Asi po 2 hodinách jsme se vydali do pašeráckých jeskyních, kde to bylo hrozne zajímavý. 
Čtvrtek byl pro nás poslední den.Jeli jsme do Londýna..(Huráá) Naštívili jsme to nejlepší, co mohlo být: London Eye, 4D kino, Tower Bridge , šli jsem kolem Big Benu.Poslední den jsme toho nachodili hrozne moc.. Nevypsala jsem tu vše, kde jsme byli, ale bylo to hrozne záživné. Jela bych klidně znova. Byla bych tam další týden. Myslím si,  že každý si odnesl nejeden zážitek,který si bude pamatovat hodně dlouho. Byla jsem hrozně spokojena. Eliška Zimáková,9.B

Výlet do Paříže a Londýna se mi velmi líbil. Jsem strašně ráda, že jeli z naší třidy ty nejlepší lidi, se kterými jsem si výlet opravdu užila. V Paříži jsme navštívili Eiffelovu věž , Vítězný oblouk atd. Strašně moc se mi líbilo moře a také hrad Walmer . Byla jsem ráda, že se nám povedlo počasí. Také jsme v Londýně  navštívili London Eye , Byl to skvělej zážitek, protože byl úžasnej výhled. Nikola Tomešová, 9.B

Francii a Anglii jsem navštívila poprvé a doufám, že ne naposled. Vždy jsem toužila vystoupat na Eiffelovu věž a podívat se na rozlehlou a pro mě fascinující Paříž. Jedním z největších zážitků byla pro mě projížďka na London Eye a z něho pohled na Big Ben. Jsem ráda, že jsem mohla navštívit tato města s mojí úžasnou kamarádkou a zažít s ní zatím mé největší zážitky. Kamila Trkovská, 8.A

Mě se na celém výletu líbil asi pobyt. Hrozně moc jsem si přál být s černouškama a povedlo se. Nejvíce se mi v Paříži líbila Eiffelova věž, a v Anglii zase London Eye. Jediné co mě na výletu trápilo bylo spaní v autobuse a ty dlouhé tratě chození. Jinak výlet pěkný a myslím, že to byla velká příležitost, protože už se asi do Anglie nikdy nepodívám. Josef Zivčák, 9.B

Výlet do Anglie byl super, plus ještě den ve Francii. Cestování autobusem bylo trochu únavné, ale sranda byla. Ve Francii se mi nejvíce líbilo na Eiffelově věži, která byla úžasná. V Anglii jsme navštívili Londýn, kde byl neuvěřitelný chaos, ale všechno jsme zvládli a nikdo se neztratil. Rodina, u které jsme žili, byla sice nepořádná, ale přátelská. Matyáš Vivodík, 9.B

Dne 31.5 2015 jsme vyrazili na výlet do Anglie autobusem . Autobus byl čistý,ale spát se v něm nedalo, a taky mě strašně bolela záda. Druhý den jsme přijeli do Paříže,tam jsme šli jako první na Eiffelovu věž . Byl to velmi zajímavý pohled jak zespoda, tak zeshora . Byla velká a pohled na ní byl úžasný . Potom jsme šli k Vítěznému oblouku, tam jsme zjistili , že je středem 12 ulic . Poté jsme šli do Louvru, byl to jedinečný zážitek , hlavně vidět Monu Lisu, ale těch lidí tam. Ale jedna chyba tam byla …záchody vypadaly, jako by ani nevěděly, co to slovo uklízečka znamená. Poté jsme jeli ještě po Seině. Druhý den jsme jeli do Anglie Eurotunelem. Když jsme přijeli, bylo mlhavo a pršelo. Typické anglické počasí. Jeli jsme rovnou na hrad Walmer. Měl krásné zahrady, i uvnitř byl moc pěkný. Po prohlídce hradu a okolí jsme jeli k našim rodinám. Tam jsme spali 2 noci. Já a moje kamarádka Lenka Dusilová jsme spaly u rodiny jménem Long. Měli velkého Mastifa. Od rodin jsme jeli do Hastingsu do akvária. Měli tam spoustu zajímavých ryb např. rejnoky, žraloky. Také jsme navštívili Pašerácké jeskyně . Byly velmi zajímavé. Druhý den jsme se vydali do Londýna na Londýnské oko. Z něj byl krásný pohled na Londýn. Potom jsme šli na 4D film, který byl hned vedle Oka, k Big Benu a na Trafalgarské náměstí, kde jsme měli trochu volno. Poté jsme jeli dvoupatrovým autobusem ke katedrále sv. Pavla a k nultému poledníku. Když jsme si vše prohlédli, jeli jsme domů. I když to byl pěkný výlet byla jsem ráda, že jsem doma. Veronika Hicová, 9.A

Dne 31.5.2015 jsme z autobusového nádraží v 19 hodin odjeli na poznávací zá-jezd do Anglie a Francie. V Paříži jsme navštívili Eiffelovu věž, Louvre kde jsme viděli Monu Lisu a plavili jsme se lodí po Seině. Přespávali jsme v F1. V Anglii jsme navštívili hrad Walmer, Battle Abbey, Hastings (Pašerácké jeskyně, akvárium), Lon-dýnské oko a 4D projekci, poschoďový autobus, St. Paul's Cathedral a nakonec jsme se projeli lodí po Temži (je pěkně špinavá). V Anglii jsme přespávali v anglických rodinách. Dne 4.6.2015 jsme odjížděli z Londýna a 5.6.2015 jsme kolem 11 hodiny dorazili do Plané, kde si nás vyzvedli naše rodiny.Tento zájezd jsem si užila a jsem ráda že jsem jela. Lucie Skalíková ,7.A

Vidět Paříž a Londýn je krásné už samo o sobě. V Paříži se mi nejvíce líbila Eiffelovka. V Londýně se mi zase líbilo Londýnské oko a Big Ben. Tato města jsou krásná, ráda bych se tam ještě někdy podívala. Cesta v autobuse nebyla moc dobrá, to spaní v autobusech nemám ráda. Noc v F1 byla dobrá. Naše rodina v Anglii byla taková zvláštní.  I přesto všechno jsem si to moc užila a mám zážitky na celý život. Simona Kopáčková 7.A

Výlet do Anglie byl velice zajímavý a poučn ,zábava samozřejmě také nechyběla. Sblížení s mnoha lidmi při poznávání anglických a francouzských památek a poučení anglického jazyka od rodilých Angličanů. Marek Čepičan,  7.C

Fotogalerii z poznávacího zájezdu dětí do Francie a Velké Británie je možné shlédnout zde.

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.