Poznávací zájezd - Anglie 2014

Letošní zájezd do Anglie pod názvem NÁMOŘNÍ VÝPRAVA DO PORTSMOUTH se velmi vydařil. Anglie nám dala příležitost poznat nejen památky, jako jsou Stonehenge, Salisbury, Winchester Cathedrale, Greenwich, NP New Forest, Tower of London..., ale i rodinné zázemí anglických rodin. Ze všeho nejvíce mě zaujal Stonehenge a Tower of London. Bohužel na prohlédnutí všech památek, které jsme nenavštívili, je potřeba více času než necelý týden.

Ale i tak jsme navštívili dost památek a všichni jsme si zájezd užili naplno. Klidně bych se vrátila!

Kateřina Petříková,

8.A

 

Náš výlet započal dne 18. května a trval 5 dní. Cesta byla dlouhá jeli jsme celých 22 hodin v autobuse, po které byl každý přesezený a málo vyspaný. Dále naše cesta pokračovala přes kanál La Manche trajektem do přístavního města Portsmouth.  Během tohoto výletu jsme viděli mnoho zajímavých míst:  nejstarší prehistorické památky Stonehenge, Winchester s největší katedrálou v Anglii, Salisbury, ostrov Isle of Wight (na který jsme jeli trajektem), Osborne House, NP New Forest (kde žijí divocí poníci, daňci), Londýn, hrad Tower.

Nemůžu zapomenout zmínit i návštěvy lodí Warrion, Victory (admirála Nelsona), okružní jízdu přístavem, atrakce Action Stations, Spinnaker Tower v Portsmouth, Tower of London, Big Ben, Buckingham Palace, Houses of Parliament, Trafalgar Square. Celý výlet byl hrozně krásný a nejlepší zážitky mám z Londýna. Chtěla bych poděkovat paní učitelce, která nás vzala na tento nezapomenutelný výlet. :-)

Terezie Hreusová,

8.A

Fotogalerie je zde.

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.