Pohár rozhlasu

Ve dnech 9. a 11. května 2018 se uskutečnil jubilejní 50. ročník atletického závodu Poháru rozhlasu.

Závody byly rozděleny na starší a mladší žactvo. Starší dívky a chlapci závodili ve středu 9. května na atletickém stadionu ve Stříbře. Tato kategorie absolvuje soutěže ve sprintu na 60 metrů, ve štafetovém běhu na 4 x 60 metrů, ve skoku vysokém, ve skoku dalekém, ve vrhu koulí a na závěr ve vytrvalostních bězích na 800 metrů dívek a 1500 metrů chlapců.

V pátek 11. května závody pro žákyně a žáky mladší kategorie pořádala naše škola na atletickém stadionu v Plané. V této věkové kategorii jsou stejné disciplíny ve sprintu, štafetě i skocích. Změny nastávají pouze v hodu kriketovým míčkem a v dlouhých bězích se distance mění na 600 metrů pro dívky a na 1000 metrů pro chlapce.

V oba dva dny se nám celkem dařilo. V soutěži družstev starších žáků se dívky umístily na 4. místě a chlapci na 3. místě. V kategorii mladších žáků byly úspěšnější dívky, které obsadily 3. místo a chlapci byli na 5. místě.