Planeta Země 3000

Ve čtvrtek 13. 12. jsme se společně se žáky sedmého ročníku ocitli v jihovýchodní Asii. Že to není možné? Je a stačilo nám jedno dopoledne na to, abychom navštívili Myanmar. Neobyčejnou, nám málo známou, zemi se zajímavou historií,  s bujnou vegetací, plnou chudých, ale velmi spokojených a skromných lidí. Vydali jsme se do nespoutané džungle, k pavoučím ženám, poznali duchovní život buddhistických mnichů, promáčené oslavy nového roku, setkali jsme se s mořskými nomády. Pokud chcete poznat alespoň malou část toho, co jsme viděli my, můžete se podívat na ukázkové video.

https://www.youtube.com/watch?v=QGzGyHPPFUA&t=13s

A kam se vydáme příště? Do Kolumbie :)

                                                                                                    

 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.