Nikdo není dokonalý

aneb jak jsme na tom se znalostí cizích slov? Tak zjistit odpověď na tuto otázku bylo jedním z úkolů žáků 9. ročníku, cílem nebylo nachytat nic netušící kolemjdoucí při jejich případných neznalostech, ale zdokonalování komunikace s cizími lidmi. Důraz byl kladen na slušné vystupování žáků vůči všem osloveným. Děti si současně rozšířily svou slovní zásobu, možná i slovní zásobu svých "obětí" a hlavně si potvrdily, že s úsměvem a slušností jde všechno lépe.

Mgr. Jana Pudilová

 

Dne 4. 6. 2014 na hodině českého jazyka žáci 9. ročníku dostali za úkol vybrat si cizí slova a zeptat se na jejich význam zcela cizích lidí. Tento úkol proběhl v pořádku a lidé neměli strach to vzít do svých rukou a zkusit to. Většina lidí odpověděla dobře, neměli strach ani se vyfotit na důkaz vyplnění úkolu. Byla to těžká cizí slova, ale myslím, že vše proběhlo, jak jsme všichni očekávali.

Jan Bihari, 9. A

 

Dne 4. 6. 2014 jsme dostali úkol z českého jazyka, který měl rozvinout naše komunikativní dovednosti. Měli jsme si vyhledat několik cizích slov a následně zjistit jejich význam, ale to nebylo všechno. Druhá část úkolu byla podstatně těžší. Museli jsme sebrat odvahu a slušně oslovit nějakou paní či pána, zda by nám řekl význam těchto slov. Nakonec se to všem povedlo a myslím si, že to byla příjemně strávená hodina českého jazyka.

Josef Kopáček, 9. A

 

Ve středu 4. 6. jsme od naší paní třídní učitelky dostali úkol najít si v okolí školy náhodnou osobu,  slušně ji oslovit  a zeptat se ji na pár cizích slov. Nejdříve  jsme si našli ve slovníku cizích slov různá slova, která by neměla být nějak moc těžká ale ani ne moc lehká. Jestliže odpovídající nevěděl odpověď, museli jsme mu ji srozumitelně vysvětlit. Když bylo toto všechno splněno, předem informovaná osoba, co odpovídala na námi zadané otázky, se s námi měla vyfotit jako důkaz splněného úkolu. Myslím si, že tyto hodiny jsou nám prospěšné a že se v nich hodně věcí naučíme z praxe. Tato hodina se mi velmi líbila a určitě byla zajímavá, rád bych takových hodin zažil více.

Martin Buben, 9. A

 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.