(Ne)navštívili jsme britskou královnu…

Konec letošního školního roku jsme oslavili poznávacím zájezdem do Velké Británie.  Předposlední týden od 17. do 21. června jsme strávili v Londýně a jeho okolí. Po nočním přejezdu přes Německo, Belgii a Francii jsme se Eurotunelem přesunuli na území Velké Británie. Čekal nás první den v britské metropoli, prohlídka Londýna - City of London, křižníku HMS Belfast, Tower Bridge, Tower of London a jízda lodí po Temži do Greenwiche. Ve večerních hodinách jsme zamířili na jih Londýna do části zvané Croydon, odkud si nás do svých rodin rozvezli naši „adoptivní“ rodiče a prarodiče. Na dvě noci jsme se stali „členy“ anglických rodin a zažili kousek běžného anglického dne. Byl to pro nás nezapomenutelný zážitek. Měli jsme možnost komunikovat s rodilými mluvčími, používat cizí jazyk, který se už několik let učíme, povečeřet i posnídat podle anglických zvyklostí. Následující den jsme navštívili sídlo anglických panovníků Windsor. Královská standarta nám prozradila, že britská královna Alžběta II. na zámku právě pobývá. Ač jsme se snažili, jak nejlépe jsme mohli, zahlédnout se nám ji nepodařilo…snad příště. Po prohlídce překrásných reprezentačních sálů královského sídla Windsor jsme se přesunuli na původní královský palác Hampton Court - zámek se zahradami a bludištěm. V bludišti a růžových zahradách jsme strávili příjemné odpoledne.  Závěrečný den našeho poznávacího zájezdu patřil opět Londýnu. Prošli jsme část zvanou City of Westminster, podívali se na město z ptačí perspektivy - Londýnské oka, vyfotili si parlament se slavným Big Benem, Westminster Abbey, jízdní gardu, Buckinghamský palác,Trafalgarské a Leicesterské náměstí a Piccadilly. Na závěr  jsme se svezli pravým londýnským poschoďovým autobusem k muzeu Madame Tussaud´s, kde jsme náš několikadenní pobyt zakončili ve společnosti známých a slavných osobností.

Žáci 6.C, 7.C a 8.C

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.