Naši úspěšní chemici

Žáci ZŠ Planá úspěšně reprezentovali naši školu v soutěži Mladý Chemik.

Soutěž je určena pro žáky 9. ročníků základních škol. Po úspěšném absolvování prvního školního kola postoupili do plzeňského regionálního kola Jiří Opava (9.B), Miroslav Brož (9.A) a Karel Popovič (9.A), kde prověřili své teoretické znalosti. Do užšího výběru se dostali M.Brož a K.Popovič a účastnili se finále Plzeňského a Karlovarského kraje, ve kterém předvedli své praktické dovednosti v laboratoři. Celkem se za tyto dva kraje zúčastnilo 418 žáků z 27 základních škol. Karel Popovič se umístil na 27. až 28. místě a Miroslav Brož na 7. až 9. místě, což je naprosto skvělý výsledek  (Do následujícího celorepublikového kola postupují pouze 3 nejlepší.)

Gratulujeme k vynikajícímu výkonu!

Více informací + fotogalerie na https://mladychemikcr.cz/

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.