Naše děti rády pomohou

    Blíží se nejkrásnější období v roce – Vánoce…je to období, na které se snad všichni bez rozdílu věku těšíme. Období, kdy toužíme sdílet krásné chvíle s našimi blízkými a obdarovat je , kdy mnoho z nás i víc cítí, jak jsou pro nás naší blízcí  důležití. Ne každý má ale to štěstí být obklopen milujícími bytostmi. Netýká se to jen nás, lidí, ale i zvířat, která se mnohdy díky lidské bezcitnosti nebo někdy jen shodou smutných náhod ocitnou sama a opuštěná…. Myslím, že právě těm je třeba pomoci. Proto jsem dětem na 2. stupni naší školy na náměstí Svobody navrhla uspořádat pro opuštěné a často i týrané pejsky a kočičky sbírku / konzervy, granule, obojky…/. Byla jsem velmi příjemně překvapena a potěšena zájmem dětí, které většinou nadšeně souhlasily a v rámci svých možností přispěly. Tímto jsem chtěla poděkovat nejen jim, ale i jejich rodičům……Velmi si toho vážím.

    Vybrané věci jsme nabídli nejbližšímu útulku v Mariánských Lázních, jehož patronem  je paní Marie Štangl. Nejenže si velmi ochotně pro vše přijela, ale udělala si  čas i na besedu s dětmi, ba dokonce  přivezla pro děti, které se sbírky zúčastnily, drobnou sladkou odměnu.

    Povídání s paní Štangl bylo velmi příjemné, děti se dozvěděly, že starat se o opuštěné pejsky a vést útulek není jednoduchá záležitost a že každá pomoc od lidí je vítaná. Proto jsme se rozhodli v této akci v dalším pololetí pokračovat.

    Myslím, že není nic hezčího než pocit, že jsme někomu, kdo je na tom hůře než my, pomohli….

    Ještě jednou děkuji všem, kteří se sbírky zúčastnili. Budu moc ráda, když se k nám příště třeba ještě někdo přidá.

                                                              Mgr. Jana Pudilová

 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.