Máme zlatou

Ve středu 20. 2. proběhlo Okresní kolo Zeměpisné olympiády v Tachově. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích a soutěž měla tři části. Každý ze soutěžících musel ukázat své znalosti v práci s atlasem, své vědomosti v testu bez atlasu a všeobecné dovednosti v praktické části. Celkem bylo možné získat 100 bodů. 

V letošním roce naší školu velice úspěšně reprezentovala Jana Hynková ze 7. C, která obhájila své prvenství z loňského roku a získala další první místo. Svým celkovým bodovým skóre 86 bodů se stala nejúspěšnější žákyní ze všech zúčastněných a zajistila si postup do krajského kola, které se bude konat 20. března v Plzni. Jani - děkujeme J a přejeme hodně štěstí v dalším kole.

Dále naší školu reprezentovali Daniel Rakszawski ze 6.C (7.místo), Bianka Hellingerová ze 7. B (4. místo), Ondřej Křemen z 8.B (8. místo) a Vendula Kubíčková z 8. B (12. místo). I jim patří poděkování za píli a reprezentaci školy.

                                                                                                                Mgr. Petra Beranová

 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.