Lyžařský výcvik v Železné Rudě v hotelu Belveder

    Náš lyžařský výcvik pro žáky 6. - 9. tříd  se uskutečnil ve dnech 26. 1. - 31. 1. 2019 v hotelu Belveder v Železné Rudě. Odjezd z Plané byl tradičně autobusem, k překvapení všech v sobotu napadlo celkem dost sněhu, takže podle toho byla cesta o něco zdlouhavější. Ale i tak docela utíkala, protože jsme se všichni těšili. Mnohé děti jely na lyže poprvé, někdo lyžuje pravidelně, někdo příležitostně, pro některé to byl několikátý výcvik od školy. Zkrátka, každý z nás to měl jinak. 
    Po příjezdu do Železné Rudy jsme absolvovali  pro mnohé náročný výstup k hotelu, naštěstí úžasní učitelé zajistili odvoz výstroje a zavazadel na hotel. Po ubytování jsme se navečeřeli a seznámili se s programem a zásadami při pobytu. 
    Mohli jsme se těšit na ráno. V neděli jsme byli rozděleni na tři skupiny dle našich lyžařských schopností, družstvo modrých vedl pan učitel Martin Vrška, zelené vedla  paní učitelka Marcela Davidová a oranžové paní učitelka Alena Schreilová. Lyžařské podmínky byly přímo skvělé, i když zpočátku bylo sněhu až příliš. To mohl být problém hlavně pro začátečníky. 
    Přes den asi tři dny svítilo sluníčko, někdy bylo zataženo a mlha. Večery jsme trávili hraním her, sledováním instruktážních filmů a pobyt nám zpestřil pan učitel Vrška se zpíváním s kytarou. Paní učitelka Schreilová  a Davidová se zasloužily o organizaci her. Na hotelu dobře vaří a vždy jsme se už na jídlo těšili. Pobyt rychle utíkal. Přibyli sice nějací nemocní a zranění, ale i tak se výcvik velmi vydařil.
    Poděkování patří nejen instruktorskému sboru, ale i p. Ryskové (zdravotník) a p. Maškové (noční dozor).
    Výcvik byl ukončen ve čtvrtek, do Plané jsme dorazili okolo 13. hodiny, sice v Plané už sníh téměř nebyl, ale my jsme si to prostě na horách užili. Vraceli jsme se s nabytím nových dojmů a nových přátelství a samozřejmě se těšíme na příští rok.
                                         PETRA HALADOVÁ, ELIŠKA SLÁVIKOVÁ - žákyně 7.B (na lyžařském výcviku jsme byly již podruhé)
 
 
Náš lyžařský výcvik pro žáky 6. - 9. tříd  se uskutečnil ve dnech 26. 1. - 31. 1. 2019 v hotelu Belveder v Železné Rudě. Odjezd z Plané byl tradičně autobusem, k překvapení všech
 v sobotu napadlo celkem dost sněhu, takže podle toho byla cesta o něco zdlouhavější. Ale i tak docela utíkala, protože jsme se všichni těšili. Mnohé děti jely na lyže poprvé, někdo lyžuje pravidelně, někdo příležitostně, pro některé to byl několikátý výcvik od školy.
Zkrátka, každý z nás to měl jinak. Po příjezdu do Železné Rudy jsme absolvovali  pro mnohé náročný výstup k hotelu, naštěstí úžasní učitelé zajistili odvoz výstroje a zavazadel na hotel. Po ubytování jsme se navečeřeli a seznámili se s programem 
a zásadami při pobytu. Mohli jsme se těšit na ráno. V neděli jsme byli rozděleni na tři skupiny dle našich lyžařských schopností, družstvo modrých vedl pan učitel Martin Vrška, zelené vedla  paní učitelka Marcela Davidová a oranžové paní učitelka Alena Schreilová. Lyžařské podmínky byly přímo skvělé, i když zpočátku bylo sněhu až příliš. To mohl být problém hlavně pro začátečníky. Přes den asi tři dny svítilo 
sluníčko, někdy bylo zataženo a mlha. Večery jsme trávili hraním her, sledováním instruktážních filmů a pobyt nám zpestřil pan učitel Vrška se zpíváním s kytarou. Paní učitelka Schreilová  a Davidová se zasloužily o organizaci her. Na hotelu dobře vaří 
a vždy jsme se už na jídlo těšili. Pobyt rychle utíkal. Přibyli sice nějací nemocní a zranění, ale i tak se výcvik velmi vydařil.
Poděkování patří nejen instruktorskému sboru, ale i p. Ryskové (zdravotník) a p. Maškové (noční dozor).
Výcvik byl ukončen ve čtvrtek, do Plané jsme dorazili okolo 13. hodiny, sice v Plané už sníh téměř nebyl, ale my jsme si to prostě na horách užili. Vraceli jsme se s nabytím nových dojmů a nových přátelství a samozřejmě se těšíme na příští rok.
PETRA HALADOVÁ, ELIŠKA SLÁVIKOVÁ - žákyně 7.B (na lyžařském výcviku jsme již po 2.)
 
 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.