Letní výtvarný tábor

V srpnu jsme se vrátili z LETNÍHO VÝTVANÉHO TÁBORA. Naše cesta vedla do Vracova, do malého města kousek od Brna.
Počasí nám přálo, někdy bylo zbytečně velké teplo a v místním DDM nás čekalo pěkné ubytování. Navštívili jsme skanzen ve Strážnici, kde si každý vyzkoušel točit na kruhu a pluli jsme lodí Baťovým kanálem. V Uherském Hradišti se odvážlivci stali na chvilku kováři. Prohlédli jsme si zámek Bučovice, kde se nám moc nelíbilo - nerozuměli jsme průvodkyni a ani interiéry nás nezaujali. Naše cesta nebyla však úplně zbytečná, ve výstavní síni zámku jsme mohli obdivovat historii cukráren.
Samozřejmě jsme si prohlédli město Vracov, vyřádili se několikrát na koupališti, zahráli si bowling, využili na zahradě DDM trampolínu, hřiště a pingpongový stůl. Večer jsme hráli různé hry, u kterých jsme se opravdu pobavili.
Ani tentokrát nechybělo tvoření a tak jsme si domů odváželi ušitého šneka nebo pohlednicovou krabičku, drátovanou rybičku, notýsek, sprchový gel a pleťové mléko, tašku s knoflíkem, šperky a někteří i háčkovaný míček.
Sprchový gel a pleťové mléko jsme vyráběli poprvé, bylo to zajímavé a náročné na čas, ale výsledek byl voňavý a příjemný. Dovolte mi poděkovat majitelům Mléčňáku v Plané, kteří nám na výrobu věnovali veškerý materiál.
Závěrečnou tečkou našich zážitků byla noční prohlídka zámku Milotice. Nezapomenutelné. Po příjezdu na zámek nás komorné všechny převlékly do krásných šatů a my se na hodinu stali opravdovými dámami a pány. Provázela nás samotná hraběnka, která nás seznámila se svým příbuzenstvem. Dámy měly tu čest s paní hraběnkou si také zatančit. Živá hudba a zpěv uchvátila i nehudebníky a zámecké pokoje okouzlili každého. Po prohlídce jsme vrátili šaty a neradi opouštěli krásně osvícený zámek.
Po dvanácti dnech plných sluníčka a nových zážitků jsme se všichni vrátili domů.
Děkuji Lence Kompánkové za pomoc při organizaci celého tábora, děkuji dětem, za to že byly tak hodné a moc prima.
Zážitků bylo mnoho a některé nejde ani popsat, podívejte se tedy na fotografie:

https://www.vivolenka.rajce.idnes.cz

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.