Konferenční finále ve futsalu

Tak jsme se dostali do sportovně nejúspěšnějšího roku. V letošním školním roce jsme završili již dvě republikové účasti! V obou futsalových kategoriích jsme měli možnost jako vítězové západních Čech (Plzeňského a Karlovarského kraje) si zahrát v březnových pražských turnajích. V těchto „českých“ skupinách se ukázalo, že mají jednoznačně navrch školy se sportovními třídami. Tak i soupeři byli v obou kategoriích podobní.

Nejdříve si svůj turnaj zahráli mladší žáci ze sedmých a šestých ročníků, kde byli nad naše síly chlapci ZŠ Marjánka Praha (sportovní třídy AC Sparta Praha), ZŠ Březové Hory (sportovní třídy 1. FK Příbram) a ZŠ Kamenická Děčín. V této kategorii naši školu reprezentovali v regionálním, divizním i konferenčním finále Š. Kapolka, D. Kardos, K. Kardos, L. Řáda, L. Salai, M. Roučka, T. Štrunc a O. Jánský.

Později ve stejném měsíci si jeli vyzkoušet turnaj do stejné haly v Praze-Chodově starší žáci z devátých a osmých ročníků. I v této kategorii jsme narazili na soupeře ze stejné pražské a příbramské sportovní školy, pouze třetím naším soupeřem byl tým ze ZŠ Barvířská Liberec (sportovní třídy FC Slovan Liberec). I v této konfrontaci jsme nezískali ani bod. Ve starší kategorii za naší školu nastupovali M. Kapolka, J. Roučka, J. Pravda, D. Štrobl, O. Meller, L. Hudler, T. Lácha, R. Gábor, P. Cina, D. Henzl a J. Nejedlý. 

 Chlapci poznali, že s jednou kvalitní čtveřicí se již na této úrovni odehrát úspěšně celý turnaj nedá. Přesto to pro nás byla velmi zajímavá zkušenost, a pokud vezmeme v potaz, že jsme byli soupeřem pouze pro sportovní školy, pak nezbývá než konstatovat, že se na naší škole letos pohybují někteří šikovní jednotlivci a i ve výčtu jmen jsou chlapci na začátku každého jmenného seznamu, na jejichž bedrech stál úspěch celé naší letošní cesty těmito turnaji.

Na závěr děkuji všem reprezentujícím chlapcům, kteří ukázali, že i hráči z malého města můžou být důstojným soupeřem a zviditelnili naší školu na sportovní mapě České republiky!

 

                                                                                                                                                      Luboš Beran

 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.