Hry III. tisíciletí 2016 v Melchiorově Huti, Plzeňský kraj

Tradice se mají dodržovat. O tom bezpochyby není sporu. A jestliže se jedná o tradici sportovních setkání, která jsou příjemná, pak to platí dvojnásob.  Od roku 2007 se každoročně účastním Her III. tisíciletí, sportovní akce pořádané pod záštitou AŠSK. Před čtyřmi lety jsem převzala štafetu po panu Stanislavu Bendovi, který tradici sportovních setkání v Melchiorově Huti zavedl. V posledních letech se v „Melchiorce“, jak už jí důvěrně říkáme, setkává stovka žáků Plzeňského kraje se svými učiteli, aby si zasportovali a poměřili vzájemné síly. 
Stejně tak tomu bylo i letos. Od čtvrtka 16. června do soboty 18. června se bojovalo v Melchiorce o medaile. Letošní akce se zúčastnili žáci ze ZŠ v Plané, ZŠ v Bezdružicích, ZŠ v Klatovech (Čapkova ul.) a ZŠ v Tachově (Hornická ul.). Sportovní soutěže v kolektivních sportech i soutěž jednotlivců v atletickém trojboji byly v tomto roce ve znamení letní olympiády v Riu. Ano, i v Melchiorce běžela štafeta s olympijským ohněm a vlála vlajka s pěti kruhy. 
Každým rokem si dětí z Her III. tisíciletí odvážejí nejen medaile a dobrý pocit z toho, že zvládly pobyt mimo rodinu, ale  i zajímavé zážitky z pobytu v přírodě a radost z nově navázaných přátelství. Podobně příjemné pocity mají i učitelé, kteří své žáky na tuto akci doprovází. Svědčí o tom to, že se každoročně rádi vracejí a nikdo je nemusí dlouho přemlouvat, aby znovu přijeli. Nejen díky obětavým učitelům, ale i díky každoroční dotaci z AŠSK a velké podpoře plzeňské krajské rady AŠSK se každým rokem setkáváme na tomto kouzelném místě  uprostřed lesů. Tak zase za rok v Melchiorce!
Mgr. Monika Pelánová, ZŠ Planá
    Tradice se mají dodržovat. O tom bezpochyby není sporu. A jestliže se jedná o tradici sportovních setkání, která jsou příjemná, pak to platí dvojnásob.  Od roku 2007 se každoročně účastním Her III. tisíciletí, sportovní akce pořádané pod záštitou AŠSK. Před čtyřmi lety jsem převzala štafetu po panu Stanislavu Bendovi, který tradici sportovních setkání v Melchiorově Huti zavedl. V posledních letech se v „Melchiorce“, jak už jí důvěrně říkáme, setkává stovka žáků Plzeňského kraje se svými učiteli, aby si zasportovali a poměřili vzájemné síly. 
    Stejně tak tomu bylo i letos. Od čtvrtka 16. června do soboty 18. června se bojovalo v Melchiorce o medaile. Letošní akce se zúčastnili žáci ze ZŠ v Plané, ZŠ v Bezdružicích, ZŠ v Klatovech (Čapkova ul.) a ZŠ v Tachově (Hornická ul.). Sportovní soutěže v kolektivních sportech i soutěž jednotlivců v atletickém trojboji byly v tomto roce ve znamení letní olympiády v Riu. Ano, i v Melchiorce běžela štafeta s olympijským ohněm a vlála vlajka s pěti kruhy. 
    Každým rokem si dětí z Her III. tisíciletí odvážejí nejen medaile a dobrý pocit z toho, že zvládly pobyt mimo rodinu, ale  i zajímavé zážitky z pobytu v přírodě a radost z nově navázaných přátelství. Podobně příjemné pocity mají i učitelé, kteří své žáky na tuto akci doprovází. Svědčí o tom to, že se každoročně rádi vracejí a nikdo je nemusí dlouho přemlouvat, aby znovu přijeli. Nejen díky obětavým učitelům, ale i díky každoroční dotaci z AŠSK a velké podpoře plzeňské krajské rady AŠSK se každým rokem setkáváme na tomto kouzelném místě  uprostřed lesů. Tak zase za rok v Melchiorce!
                                Fotografie zde: fotogalerie
                                                                                                                                        
 
 
Mgr. Monika Pelánová, ZŠ Planá
 

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.