Hry III. tisíciletí 2014

Ve dnech 19. – 21. června 2014 jsme se opět zúčastnili Her III. tisíciletí. Tato akce má již desetiletou tradici a Planá je již tradičním účastníkem. Navíc v posledních dvou letech je naše škola pod hlavičkou AŠSK Plzeň hlavním pořadatelem. Letos se nás v Melchiorce na tři dny sešlo 102 dětí a 11 dospělých. Žáci 4. a 5. ročníků měřili své síly v kolektivních sportech: fotbal, přehazovaná, vybíjená, pálkovaná. ZŠ Planá získala v konkurenci pěti škol Plzeňského kraje 1. místo v kopané a přehazované, v pálkované 2. místo. V atletickém trojboji naši žáci přivezli několik medailí v jednotlivých kategoriích podle data narození. Velmi nás těší 1. místo Martina Kapolky v těžkém běhu na 1 míli. V závěru třídenního pobytu běží všichni sportovci olympijskou štafetu. V období posledních 5 let tuto štafetu vyhrávali pravidelně žáci ZŠ Planá, náměstí Svobody. V letošním roce naši žáci na tuto tradici navázali a opět své soupeře porazili, tentokrát jako jeden společný tým. Tak zase za rok?

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.