Hallooween v 5. A

Na vyvrcholení posledního dne našeho projektu Hallooweenu jsme se připravovali několik dní předem. Nejdříve jsme se seznámili s tradicí tohoto svátku, při VV jsme si vytvořili pavoučí kloboučky, také jsme dramatizovali pověst o Jackovi, proč se vlastně dlabou dýně. V HV se naučili legrační píseň „ Příšera“, v Čj jsme skládali a vymýšleli zaklínadla a recepty na všelijaké lektvary „ na krásu, na hloupost, krásu i odvahu“ a při Prč jsme si složili netopýra. Nakonec jsme si nakreslili hallooweenské pláště , vydlabali dýně a v některých třídách zazpívali a ukázali své výrobky, které se nám povedly. Hallooween jsme si užili a domů jsme si odnesli pěkně vydlabané dýně.

Žáci 5.A

https://goo.gl/photos/P6eqp9bz9cN2Fvcr6

Články

Těšíme se na vzácnou návštěvu

  V pondělí 7.října naši školu navštíví již podruhé vzácná návšteva ze zemí, které málokdo z nás dosud navštívil. Svou domovinu nám přijedou představit 2 studenti - Ira z Ukrajiny a Salsa z Indonésie. Seznámí nás se svou kulturou, zvyky nebo národní kuchyní. Oni sami touží naopak poznat naši...
Celý článek

Informace pro rodiče žáků školní družiny – čipy a požadavky

Vážení rodiče, Vaše čipy na vyzvedávání dětí jsou připraveny k vyzvednutí v oddělení Dráčků (Žabáků) každý den od 13.00 do 16.00 hodin. 1 čip stojí 100,- Kč. Prosíme, vyzvedněte je nejpozději do 13. 9., abyste mohli děti vyzvedávat. Pravděpodobně od 16. 9. bude systém plně funkční. Kdo ještě...
Celý článek

Zápis do školní družiny

Zápis do školní družiny pro školní rok 2019/20 proběhne ve dnech 28. 8. – 30. 8. 2019 v budově na náměstí (družina nad jídelnou) v době od 8.30 do 12.30 hodin. V pondělí 2. 9. 2019 od 8.00 do 9.30 hodin na Valech ve družině v přízemí školy.          ...
Celý článek

Na rok a den přesně jsme se opět sešli …

Na rok a den přesně jsme se opět sešli …   Dne 23. května proběhl v Městské knihovně v Plané další ročník okresní čtenářské soutěže.  Už jsme skoro jako rodina. Známé tváře z řad dětí, známé tváře z řad paní učitelek, které své nejlepší čtenáře každoročně doprovázejí. Setkali...
Celý článek

Londýn na filmovém plátně

Stalo se už naším zvykem vycestovat na konci školního roku s dětmi do zahraničí - do Velké Británie. Podle nadpisu článku je zřejmé, co bylo ústředním motivem naší letošní cesty do Londýna. Navštívili jsme místa, která jsou spojena s natáčením známých filmů - např. o Harry Potterovi či Jamesi...
Celý článek

Den se 112

Jak seznámit děti s náplní práce integrovaného záchranného systému? No přece názornou ukázkou. Proto jsem zorganizovala akci nazvanou Den se 112. Děti si  prohlédly vybavení zásahových vozů a získaly  informace o provozu těchto systémů. Praktickou ukázkou si zažily zranění  a jeho...
Celý článek

Díky za výborný sportovní rok

Úspěšně jsme završili sportovní soutěže v tomto školním roce. Posledními závody mezi školami byl atletický Pohár rozhlasu.   Nejdříve jsme nastoupili k okresnímu kolu ve Stříbře, kde se každý rok střetne starší žactvo. Dívky obsadily neoblíbené čtvrté místo, přestože některé žákyně...
Celý článek

Čtvrťáci šli Do lesa s lesníkem

Dne 22. 5. 2019 se žáci 4. tříd naší školy zúčastnili v lesích u naučné stezky Kladská akce „Do lesa s lesníkem“. Děti pracovaly na 6 stanovištích, kde se jim věnovali lesní pedagogové, dřevorubci, kočí s koněm, traktorista, sazečky stromků a další pracovníci lesního hospodářství. V mobilní dílně...
Celý článek

Třída 2.B na louce

Co žije na louce Na tomto výukovém programu jsme se dozvěděli  jak funguje ekosystém louka, vyzkoušeli jsme si lov hmyzu smýkací sítí a siťkovou planktonkou .Nechyběly ani hry na cvrčka a motýlky, které jsme si užili. Počasí nám moc nepřálo, ale nenechali jsme se odradit. Co žije na...
Celý článek

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.