Florbalový turnaj v Tachově

 

 Ve středu 29. ledna 2014 se tým složený z chlapců 4. a 5. tříd naší školy zúčastnil okresního kola ve florbalovém turnaji. Sedmičlenné družstvo ve složení: Jan Veselý, Jaroslav Šroub, Lukáš Founě, Martin Kapolka, Dominik Štrobl, Filip Láska a Martin Opava, předvedlo úžasný sportovní výkon a zaslouženě celý turnaj ovládlo a přebralo pohár pro vítěze, diplom a medaile. V základní skupině kluci porazili postupně ZŠ Chodovou Planou 5:3, ZŠ Bezdružice 9:1, ZŠ Kostelní Tachov 6:3 a ZŠ Zárečnou Tachov 2:1. V semifinále pak zdolali ZŠ Hornickou Tachov 3:2 a ve finále pak už snadno přehráli ZŠ Mánesova Stříbro 5:1. Rozhodně nejsilnější tým soutěže tak plným právem mohl slavit vítězství. Nejužitečnějším hráčem družstva byl vyhlášen Martin Kapolka a Jaroslav Šroub se vešel do čtyřčlenného All Stars týmu celého turnaje. Našim florbalistům moc blahopřejeme a těšíme se na jejich další sportovní úspěchy.

 

Základní škola Planá, příspěvková organizace vznikla sloučením škol Základní škola Planá, náměstí Svobody a Základní škola Planá, Na Valech rozhodnutím rady města Planá 7. 12. 2011 s účinností od 1. 7. 2012. Sloučením obou základních škol byla vytvořena základní škola, která má významné postavení v oblasti, je spádovou školou pro okolní obce, počtem žáků i pedagogických pracovníků se řadí k větším školám.