Florbalové turnaje

Mezi poslední sportovní akce mezi školami v kalendářním roce se již tradičně řadí turnaje ve florbalu. Ve druhé polovině listopadu se uskutečnily turnaje starších žáků v hale v Tachově.

Nejdříve nastoupily dívky, které obsadily krásné třetí místo, i přes absenci dvou opor družstva. Naší školu reprezentovaly N. Hreusová, D. Rozhoňová, A. Kudláčková, L. Lehovcová, M. Martinkovičová, M. Nová, B. Martínková, A. Fidlerová a D. Poulová.

O týden později sehráli svůj turnaj starší žáci, kteří měli vyšší ambice, než bylo konečné páté místo. Chlapci neodehráli špatný turnaj, ale neprošli přes herní systém připomínající mistrovství v ledním hokeji. Svoji skupinu vyhráli, ale ve čtvrtfinále, kde se rozhodovalo o případném postupu do semifinále, střelecky selhali a rozhodl trestný nájezd soupeře za postavení našeho hráče v brankovišti. Smůla… Přesto velký dík patří těmto žákům: Vít Ansl, M. Poznán, L. Founě, M. Hudec, Dan. Maščák, M. Kapolka, D. Štrobl, J. Veselý, K. Kepl, Dav. Maščák a J. Roučka.

V prvním týdnu v prosinci se odehráli dva turnaje mladší kategorie. Nejdříve nastoupili chlapci. Obsadili smolně druhé místo. Vynikajicí gólman inkasoval v celém turnaji jedinou branku, kdy náhodně odražená střela překvapila všechny hráče včetně našeho soupeře a díky střelecké impotenci v klíčových zápasech nám těsně unikl postup do dalšího turnaje.

O výborné umístění se zasloužili L. Hudler, L. Mastný, J. Mertl, J. Pravda, V. Hlačík, O. Křemen, Š. Kapolka, Voj. Ansl, Š. Kozák a T. Štrunc.

Posledními, kteří odehrály svůj turnaj, byly mladší děvčata. I ony obsadily pěkné druhé místo. Musím konstatovat, že na vítěze turnaje bylo dál, než v kategorii chlapců, přesto naše umístění bylo zaslouženě. Dívky hrály trpělivě a odměnou jim byly stříbrné medaile.

Kdo reprezentoval naši školu? N. Braunová, V. Kubíčková, K. Ščasnárová, N. Jirušková, K. Zágoniová, N. Šafránková, A. Zimáková, N. Matějková a Š. Rajchlová.

Byť se nám letos nepodařilo zvítězit v žádné z kategorií, opět jsme dokázali, že patříme k nejúspěšnějším školám v našem okresu, což jsme potvrdili třemi medailovými umístěními ve čtyřech turnajích.

Doufám, že všichni účastníci berou tato umístění jako motivaci do dalšího roku a budou chtít svá umístění minimálně zopakovat!